Jurek Owsiak odniósł się do przeprosin Andrzeja Dudy.. (zdj. il.) Piotr Molecki/East NewsŹródło: (zdj. il.) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Lipca 2020

Jurek Owsiak ostro o przeprosinach prezydenta. Nie wytrzymał i podsumował, mówiąc wprost, co myśli

Jurek Owsiak co pewien czas w dosadnych słowach komentuje sytuację społeczno-polityczną w naszym kraju. Tym razem lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postanowił odnieść się do przeprosin Andrzeja Dudy, jakie padły w trakcie wieczoru wyborczego. Szef WOŚP nie jest bynajmniej przekonany co do szczerości wystąpienia kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Kampania Andrzeja Dudy należała do wyjątkowo agresywnych. Słowa o "ideologii" LGBT, w których odczłowieczał on niejako osoby nieheteronormatywne, padające z ust walczącego o reelekcję prezydenta długo nie zostaną zapomniane. I choć zarówno Kinga Duda, jak i sam polityk usiłowali złagodzić nieco prowadzaną w czerwcu i lipcu narrację, nie wszyscy dają wiarę zmianie, o której istnieniu usiłuje przekonać nas Duda.

Polska się wycofuje? Decyzja podjęta przez ministra, chaos informacyjnyPolska się wycofuje? Decyzja podjęta przez ministra, chaos informacyjnyCzytaj dalej

Jurek Owsiak: "To puste słowa"

Jedną z osób nieprzekonanych co do szczerości słów prezydenta jest z pewnością cytowany przez Wirtualną Polskę Jurek Owsiak, który gościł na antenie radia TOK FM. Pytany o to, czy gest pojednawczy Andrzeja Dudy można uznać za wiarygodny, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odparł: – Nie mam zielonego pojęcia. Jest to człowiek, który przez pięć lat w tym obszarze nie zrobił nic.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 16-letnia Alicja miała przed sobą całe życie. Niewyobrażalna tragedia w Ligocie 2. Córka Magdy Gessler zmarła przed laty. Dopiero niedawno restauratorka zdecydowała się opowiedzieć o swoim dramacie

Ksiądz grzmiał publicznie, promował bardzo niebezpieczne przekłamania. Jest pilna interwencja, Episkopat o wszystkim wieKsiądz grzmiał publicznie, promował bardzo niebezpieczne przekłamania. Jest pilna interwencja, Episkopat o wszystkim wieCzytaj dalej

Owsiak zaznaczył, że choć Duda piastował funkcję głowy państwa przez pięć ostatnich lat, na próżno było szukać pozytywnych sygnałów wobec działalności WOŚP. – Jest Dzień Wolontariusza, są różne okazje, żeby powiedzieć: dziękujemy wam bardzo; fajnie, że robicie coś dla obywateli w tym kraju, że jest to sensowne, że ma to ręce i nogi – zwrócił uwagę prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego wypowiedź przytacza WP.

– Jeżeli ktokolwiek poczuł się urażony jakimś moim działaniem czy moim słowem przez te pięć lat, nie tylko w kampanii, proszę, żeby przyjął moje przeprosiny. Chcę zapewnić, że darzę go szacunkiem, tak jak darzę szacunkiem wszystkich moich rodaków, niezależnie od ich poglądów – mówił w niedzielę Andrzej Duda, którego sympatycy zebrali się w Pułtusku. W podobnym tonie dość niespodziewanie wypowiedziała się też prezydencka córka, mocno zaznaczając osoby nieheteronormatywne.

Zdaniem Owsiaka wystąpienie prezydenta, który zapewnił już sobie reelekcję, nie daje zbyt wielkich powodów do optymizmu. – Nie chcę być posłańcem złej wiadomości, ale myślę, że to są puste słowa – przekazał szef WOŚP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szczere do bólu wyznanie pacjentki o szpitalnym jedzeniu: gdyby nie maż, głodowałabym
  2. Żartownisie zadzwonili do Andrzeja Dudy. Prezydent nic nie podejrzewał, po prostu odebrał telefon
  3. Wyciekło stare nagranie Danuty Holeckiej, nigdy nie publikowane w sieci. Pamiętacie ją taką?
  4. Nieoficjalnie: Będzie rekonstrukcja rządu? Podano kto ma odejść

Źródło: wp.pl