Jurek Owsiak został oszukany. zdjęcie ilustracyjne: WTVŹródło: zdjęcie ilustracyjne: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 15 Maja 2020

Jurek Owsiak i WOŚP zostali oszukani. Chodzi o zakup sprzętu medycznego

Jurek Owsiak jest jedną z najbardziej zaangażowanych osób w ratowanie polskiej służby zdrowia. Podczas samej pandemii wykupił on niezliczoną ilość respiratorów, łóżek szpitalnych oraz maseczek. Niestety, ostatni zakup WOŚP-u okazał się być niewypałem. O oszustwie wobec organizacji charytatywnej poinformowano opinię publiczną.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, podobnie jak resort zdrowia padły ofiarą przekrętu. Na samym początku epidemii koronawirusa organizacja ta zakupiła 2,6 miliona maseczek z Chin. Z doniesień Faktu wiemy, że spora część z nich została rozdysponowana. Otrzymały je Domy Pomocy Społecznej oraz szpitale walczące z wirusem. Po przebadaniu ich wyszło na jaw, że są one trefne. O skandalicznym oszustwie, przez które ucierpieli pacjenci, wiemy z relacji portalu Fakt.

Pilne informacje dla uczniów i rodziców. Wszystko się zmieni, lekcje będą wyglądały całkowicie inaczejPilne informacje dla uczniów i rodziców. Wszystko się zmieni, lekcje będą wyglądały całkowicie inaczejCzytaj dalej

Jurek Owsiak potwierdził doniesienia w sprawie oszustwa

Dla redakcji Faktu przesłano specjalne oświadczenie. WOŚP wyjaśnia w nim, jak doszło do sprzedaży wadliwego sprzętu medycznego. Wiemy też, że doniesienia te spotkały się z natychmiastową reakcją ze strony władz fundacji. Wszystkie jednostki, które otrzymały paczki, zostały poinformowane o ich stanie. Organizacja podkreśla, że maseczki mogą być używane, ale jedynie jako te chirurgiczne.

„1 maja 2020 r. Fundacja otrzymała wynik badań przeprowadzonych przez Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy, z których wynika, że półmaski filtrujące KN95, które stanowiły część Indywidualnych Pakietów Ochrony Osobistej dla ratowników medycznych, nie spełniają normy pozwalającej na stosowanie ich w celu ochrony układu oddechowego personelu medycznego przed wirusem Sars-Cov-2” - informują w przesłanym do Fakt-u piśmie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W nocy zrobi się niebezpiecznie, lepiej mieć się na baczności. To nie koniec złych informacji od Instytutu
2. Dwie olbrzymie zagraniczne firmy zwalniają pracowników w Polsce. Setki ludzi trafią na bruk

Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce w Ministerstwie Zdrowia. Tam za cenę 5 milionów zakupiono fatalnej jakości maseczki. To, co obecnie zapewnia nam bezpieczeństwo, stało się obiektem wielu oszustw. W przeciwieństwie do lidera WOŚP, Łukasz Szumowski uznał, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Organizacja charytatywna informuje, że korzystała z usług firmy Paramedica Polska.

„WOŚP zaniepokojona doniesieniami medialnymi z całego świata na temat jakości osobistych materiałów ochronnych sprowadzanych z Chin, wielokrotnie sprawdzała u firmy Paramedica Polska czy posiada ona niezbędne atesty na zamawiane u niej materiały ochronne” – czytamy w oświadczeniu przekazanym redakcji Fakt-u.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec obowiązku noszenia maseczek w kilku województwach? Szumowski podaje jeden warunek
  2. Zderzenie hulajnóg elektrycznych w Warszawie. Mężczyzna leżał na ziemi
  3. Uczniowie wracają do szkoły? Nagła decyzja i pilne oświadczenie
  4. Pamiętacie dyrektora z Biebrzy, który robił wielkie oczy na Morawieckiego? Właśnie został zwolniony
  5. Pielęgniarka nie miała wyboru i musiała skłamać w sprawie zakażenia. Powód wprowadza w osłupienie
  6. Możesz nie dostać 1000 zł na wakacje przez jeden szczegół. Od niego zależy wszystko

Źródło: [Fakt "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oszukana! Też kupiła trefne maseczki" 14.05.20]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News