Jurek Owsiak odniósł się do sprawy środkowego palca posłanki PiS i jej tłumaczeń.. TRICOLORS/East News
Źródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 14 Lutego 2020

Owsiak zażenowany zachowaniem Lichockiej: „Niech nie p***, że pocierała nos”. Powinna złożyć mandat poselski?

Jurek Owsiak jest oburzony zachowaniem posłanki PiS Joanny Lichockiej, która to podczas wczorajszych wieczornych obrad w Sejmie pokazała obraźliwy gest w stronę opozycji. Zdjęcia ze środkowym palcem pokazywanym przez posłankę obiegły cały internet. Zachowanie Lichockiej spotkało się z ogromną falą krytyki i oburzenia, o czym od rana mówi dziś cała Polska. Jeszcze bardziej oburzają tłumaczenia ze strony Lichockiej. Swój głos w tej sprawie postanowił zabrać także Jurek Owsiak. Nie przebiera w słowach i apeluje o złożenie mandatu poselskiego przez Lichocką.

Jurek Owsiak odniósł się do sprawy Joanny Lichockiej i jej obraźliwego gestu, który pokazała w stronę opozycji, a tym samym też poniekąd w stronę ludzi chorych na raka. Do tej oburzającej sytuacji doszło podczas głosowania i dyskusji o pieniądzach dla TVP i Polskiego Radia. Rząd przekazał bowiem 2 mld zł na media publiczne, zamiast np. na polskie szpitale i onkologię.

Skandaliczne zachowanie Lichockiej, pokazała w Sejmie środkowy palec. Opozycja żąda karySkandaliczne zachowanie Lichockiej, pokazała w Sejmie środkowy palec. Opozycja żąda karyCzytaj dalej

Jurek Owsiak komentuje zachowanie posłanki Lichockiej i apeluje o jej rezygnację

Jurek Owsiak skomentował zachowanie posłanki Joanny Lichockiej i jej późniejsze tłumaczenia. Nie krył przy tym swojego oburzenia, padły mocne słowa. Szef WOŚP-u apeluje także o złożenie mandatu polskiego przez posłankę.

"Szanowni Państwo, gdybym chciała pokazać gest środkowego palca posłom PO, którzy po chamsku zachowywali się na sali plenarnej to bym to zrobiła. Przesuwałam dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie bo byłam zdenerwowana. Nic więcej , a politycy PO sądzą po sobie. To ich styl" - tłumaczy się za pośrednictwem Twittera Joanna Lichocka.

"To tak dołuje, tak gnoi, to tak dobitnie mi pokazuje, że jestem zero, że nie mam tu nic do gadania… Jestem drugą, trzecią, a może czwartą kategorią obywatela… Do czego już doszło w publicznej debacie?" - skomentował Owsiak. "Żądam, aby pani Joanna Lichocka natychmiast złożyła mandat poselski. Obraziła miliony Polaków. A jej partia pokazała, że nasze, Polaków, zdrowie, przegrało z chorym, partyjnym myśleniem" - napisał wstrząśnięty.

Owsiak wspomniał także o systemie opieki zdrowotnej w Polsce, który to "jest w rozsypce". "Brakuje 60 tysięcy lekarzy i 100 tysięcy pracowników personelu medycznego. A tymczasem posłanka Joanna Lichocka pokazuje "f**k off” nam, Polakom. I niech nie p***doli, że pocierała nos. Foty pokazują wyraźnie, jaki to gest" - kwituje Owsiak.

facebook.com/jerzyowsiak

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zostały dwa tygodnie złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie

2. Tragiczna wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Uratował dziesiątki istnień, GOPR w żałobie

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Ponad 20 osób nie żyje, jest wielu poszkodowanych. Tragiczny bilans zwiększa się z każdą godziną