Jurek Owsiak u Moniki Olejnik. TVN 24/Kropka nad i/screenŹródło: TVN 24/Kropka nad i/screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 9 Lipca 2020

Jurek Owsiak nie wytrzymał podczas wywiadu u Moniki Olejnik. "Jakie trzeba mieć umiejętności, żeby to zepsuć"

Jerzy Owsiak w rozmowie z Moniką Olejnik przedstawił swój pogląd na kandydaturę Andrzeja Dudy. W "Kropce nad i" odniósł się do słów prezydenta wypowiedzianych na debacie TVP w Końskich. Poszło o deklarację w sprawie obowiązkowych szczepień oraz sytuację stadniny w Janowie Podlaskim.

- Powiem państwu otwarcie: ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie - wskazywał Andrzej Duda w Końskich. Kandydat na urząd prezydenta Polski zaznaczył, że nie jest zwolennikiem obowiązkowych szczepień. Chwilę po debacie TVP przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy uznał, że jego słowa były zmanipulowane. Usprawiedliwienie to było o tyle zaskakujące, że całe przedsięwzięcie było transmitowane na żywo. 

Jarosław Kaczyński nie wytrzymał w cieniu? Dla dobrego wyniku Dudy zdecydował się na radykalny krokJarosław Kaczyński nie wytrzymał w cieniu? Dla dobrego wyniku Dudy zdecydował się na radykalny krokCzytaj dalej

Jerzy Owsiak u Moniki Olejnik w "Kropce nad i": "Nie jest to pierwsza sytuacja"

Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w rozmowie z Moniką Olejnik komentował temat obowiązkowych szczepień. Powiedział wprost, co myśli o poglądach Andrzeja Dudy. - Nie jest to pierwsza sytuacja, którą pan prezydent tworzy wokół naszego zdrowia, co też było powodem naszych uwag, mówię tu o geriatrii, a więc takie ruchy, które nie powinny mieć miejsca, jeżeli chodzi o człowieka, który sprawuje taką ważną funkcję - wyjaśniał Jerzy Owsiak na antenie TVN24.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zadziwiające plany akcji służb. Szczegóły fikcyjnego "porwania" Andrzeja Dudy trafiły do sieci

2. Chcą wprowadzić do kraju kolejne restrykcje. Zaskakująca odpowiedź premiera europejskiego kraju 

Jerzy Owsiak u Moniki Olejnik w mocnych słowach krytykował Andrzeja Dudę. - Nie jest on ministrem zdrowia. Może coś zasugerować, może o czymś powiedzieć, ale nigdy nie wyobrażałem sobie, że usłyszę taką uwagę od głowy państwa, że powie o szczepieniach w ten sposób: nie szczepić się, nie akceptować tych wszystkich szczepień obowiązkowych. To jest bardzo nieodpowiedzialne - ostrzega przewodniczący WOŚP-u w "Kropce na i". 

Według działacza charytatywnego eksperci negatywnie ocenili słowa prezydenta o dobrowolnych szczepieniech. - Słyszałem później komentarze ludzi, którzy są fachowcami od tego, którzy zajmują się tym na co dzień. Nie usłyszałem od ani jednej osoby słowa, które by powiedziało: tak, akceptuję tę wypowiedź, też uważam, że ona jest dobra. Była bardzo zła - wskazywał Jerzy Owsiak u Moniki Olejnik w TVN24. Jako przykład nieudolności rządów Andrzeja Dudy wskazał sytuacje stadniny koni w Janowie Podlaskim. - To padło w ciągu pięciu lat. Jakie trzeba mieć umiejętności, żeby to zepsuć - oburzał się aktywista.

Na umieszczonym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z "Kropki nad i" emitowanej przez TVN 24 8 lipca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stanął przed sądem, bo puścił bąka. Bezprecedensowy proces we Wrocławiu
  2. Porażające odkrycie w Warszawie. Miał drut wokół bioder
  3. Pies uratował mieszkańców całego domu jednorodzinnego w Nowej Soli. Niezwykła historia
  4. Agata Duda pojawia się w amerykańskim spocie. O co chodzi?
  5. TVP odpowiedziało na zarzuty czytania z promptera przez Andrzeja Dudę podczas debaty prezydenckiej. Będziecie zdumieni
  6. Niesamowite nagranie. Pszczoły zwalczają atak szerszenia gotując go na miejscu

Źródło: [TVN 24 "Kropka nad i" 08.07.20]