Jurek Owsiak żegna zaangażowanego działacza WOŚP. Jan Bielecki/ EastNews
Źródło: Jan Bielecki/ EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 7 Maja 2020

Najważniejsza osoba z WOŚP odchodzi. Nikt się nie spodziewał

Jurek Owsiak jest postacią, której nie trzeba przedstawiać. Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał już miliony złotych, które przeznaczył na pomoc potrzebującym. Tym razem musiał pożegnać się z jedną z najważniejszych postaci WOŚP-u.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy musi pożegnać swojego najwierniejszego działacza. Z fundacji odszedł najbardziej rozpoznawalny, zaraz po Jurku Owsiaku aktywista. Bez niego organizacja charytatywna nie będzie już taka, jak zawsze. Były już rzecznik prasowy WOŚP-u opublikował bardzo ważne oświadczenie. Tłumaczy w nim, co przyczyniło się do jego trudnej decyzji. Nie zapomniał też o podziękowaniach dla swojego szefa i współpracowników.

Co się dzieje pod Sejmem? Nagrania podbijają internet, interweniowała policjaCo się dzieje pod Sejmem? Nagrania podbijają internet, interweniowała policjaCzytaj dalej

Jurek Owsiak żegna swojego przyjaciela z WOŚP

Krzysztof Dobies jest jednym z najbliższych współpracowników Owsiaka. Pełnił też funkcję rzecznika prasowego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak informuje Fakt, po 19 latach pracy na rzecz fundacji jest zmuszony zrezygnować ze swojego członkostwa w niej. Wiemy, że Dobies ma już dalsze plany na rozwój swojej kariery zawodowej. Jak sam informuje, zdobyta przez niego wiedza zostanie w nim do końca świata i o jeden dzień dłużej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niewyobrażalnie tragiczne, ciało dziecka finalnie odnaleziono na dnie studni. Kilka dni wcześniej zmarła młoda kobieta
2. RMF: Bez kolejnego luzowania obostrzeń. W Kancelarii Premiera podjęto ważną decyzję

We wzruszających słowach Dobies podziękował zarządowi WOŚP-u, jak i samemu Owsiakowi. Jak sam podaje, z organizacją rozstaje się w dobrej atmosferze. W swoim stanowisku tłumaczy, że fundacji Owsiaka jest wdzięczny przede wszystkim za zaufanie. Byłego rzecznika Orkiestry niezwykle cieszyła wspaniała atmosfera oraz zgrany zespół w jakim przyszło mu się rozwijać przez 19 lat. Krzysztof podziękował również wolontariuszom WOŚP oraz uczestnikom Przystanku Woodstock.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy zbadali próbki 17 milionów ludzi. Cztery grupy szczególnie narażone na śmierć z powodu wirusa
  2. Kandydat na prezydenta Polski został zatrzymany przez policję
  3. Skandaliczne zachowanie policjanta. Robi zdjęcia dokumentów tożsamości i publikuje w internecie
  4. Czy w kinach i teatrach obowiązywać będzie zachowanie bezpiecznej odległości? Nagłe oświadczenie wicepremiera
  5. Niewyobrażalnie tragicznie, doszło do okropnego wypadku. Nie żyje 11-latka i mężczyzna
  6. RMF: Nie będzie luzowania obostrzeń od poniedziałku. Jest nowa data

Źródło: Fakt