Jak oceniacie pracę i osobę Jurka Owsiaka?. Facebook.com/Jurek OwsiakŹródło: Facebook.com/Jurek Owsiak
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 27 Listopada 2020

Czy wspieracie WOŚP? Warto pokazać, jak wiele osób szanuje Jurka Owsiaka

Zapoczątkowana przez Jurka Owsiaka akcja polegająca na zbieraniu funduszy na doposażenie szpitali trwa zupełnie zmieniła wygląd polskiej służby zdrowia. Niestety mimo ogromu dobra i pomocy założycie WOŚP nie zawsze może liczyć na dobre opinie. Szanujecie Jurka Owsiaka i jego pracę?

Na Facebooku Jurek Owsiak postanowił ogłosić, iż postanowił razem z WOŚP pomóc przeciążonym szpitalom. Jego gest jest szczególnie potrzeby w momencie, gdy lawinowo wzrasta liczba zakażonych koronawirusem osób.

Godziny dla seniorów zniesione tylko jednego dnia roku. Media dotarły do rządowych ustaleńGodziny dla seniorów zniesione tylko jednego dnia roku. Media dotarły do rządowych ustaleńCzytaj dalej

Sam Jurek Owsiak sam otrzymał jakiś czas temu pozytywny wynik na obecność SARS-CoV-2 i pracując od wielu lat z polską służbą zdrowia, ma świadomość, że sytuacja może zrobić się zwyczajnie niebezpieczna. Jego niedawne ogłoszenie na pewno sprawi, że zasłuży sobie na jeszcze większą sympatię Polek i Polaków.

To już pewne, Jurek Owsiak i WOŚP przekazuje łóżka intensywnej terapii

Na Facebooku Jurka Owsiaka pojawiło się jego zdjęcie w maseczce oraz rękawiczkach, a opis sprawił, iż wiele osób potwierdziło się w poglądzie, iż jego osoba to prawdziwa instytucja. Jakiś czas temu media obiegła informacja, że założyciel WOŚP nie zgadza się na przekazanie łóżek z psychiatrii dziecięcej zakupionych z funduszy zebranych do puszek WOŚP, dla pacjentów walczących z COVID-19 i chociaż wydawać się kontrowersyjna, to po usłyszeniu argumentów stojących za nią argumentów trudno nie przyznać Jurkowi Owsiakowi racji.

Co się stało? Jeden z najpopularniejszych programów TVN-u znika z antenyCo się stało? Jeden z najpopularniejszych programów TVN-u znika z antenyCzytaj dalej

Jurek Owsiak mógłby stanowić przykład dla wielu publicznych osób. Poza słowami postanowił działać i poinformował, iż fundacja natychmiast przekaże maksymalnie 20 łóżek dla jednego szpitala i jego oddziału intensywnej terapii. Na zgłoszenia i prośby o pomoc nie musiał długo czekać.

- Kilka dni temu podałem do wiadomości, że Fundacja zdecydowała się kupować łóżka na tworzone odgórnie oddziały do walki z COVID-19. [...] Ilość próśb przeszła nasze najśmielsze wyobrażenie. Ale tak jak zapowiedzieliśmy, postaramy się, żeby oddziały, które spełniają nasze zasady i dołączyły całą dokumentację związaną z zaleceniem tworzenia takiego oddziału - takie łóżka otrzymały. Do tej pory wpłynęło do nas 65 próśb łącznie na blisko 1400 łóżek - czytamy w poście Jurka Owsiaka. 

WOŚP ponownie pomoże polskim szpitalom

- Wobec ogromnych zapotrzebowań na łóżka realnie patrząc -możemy na jeden szpital zapewnić kupno 20 łóżek. Są to łóżka do intensywnej terapii. W tym tygodniu już pierwsze łóżka wyjadą z polskich fabryk do szpitali. Oczywiście zamawiamy kolejnie, w miarę jak będą wyprodukowane będą trafiać do kolejnych szpitali. Niestety nie jesteśmy w stanie kupować kardiomonitorów i respiratorów. A to tylko czubek góry lodowej spośród próśb, które otrzymujemy z całej Polski - kontynuuje swoją wypowiedź Jurek Owsiak, a jego zachowanie wywołało zachwyt wśród internautów, którzy wprost mówią, iż działania założyciela WOŚP są tym, co powinno robić państwo, a nie prywatna fundacja, która często stawała się obiektem niewybrednych i krzywdzących oskarżeń ze strony, chociażby polityków partii rządzącej oraz ich wyborców.

Biedronka, Lidl i Kaufland przygotowały prawdziwe hity. Black Friday przyciągnie do sklepów tłumyBiedronka, Lidl i Kaufland przygotowały prawdziwe hity. Black Friday przyciągnie do sklepów tłumyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Nieoczekiwane wezwania w skrzynkach Polaków. Zaskoczenie przeżyje nawet 4,5 tys. osób
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

- To co Pan robi dla Nas OBYWATELI zawsze mnie bardzo wzrusza. Jest Pan Wielkim patriotą WIELKI CZŁOWIEK WIELKI szacunek dla całej FUNDACJI WOŚP.
Na Pana zawsze można liczyć. DZIĘKUJEMY - brzmi jeden z wielu komentarzy pod postem Jurka Owsiaka na Facebooku. 

Działania Jurka Owsiaka nie przez wszystkich oceniane są pozytywnie 

Chociaż sprzęt medyczny z charakterystycznym czerwonym serduszkiem jest dobrze znanym widokiem, to wciąż spore grono ludzi oskarża Jurka Owsiaka o to, że zbierane pieniądze przeznacza na rzeczy zupełnie inne niż aparatury, czy łóżka. Niestety często są to argumenty, na które brak realnych dowodów i podszyte są jedynie personalnymi antypatiami.

Działania Jurka Owsiaka sprawiają, że wielu pacjentów - zarówno młodych, jak i starszych - leczyć może się w zdecydowanie lepszych warunkach i na bardziej zaawansowanym sprzęcie. Jak oceniacie WOŚP i samego charyzmatycznego założyciela organizacji Jurka Owsiaka?

Źródło: Facebook.com / Polska Times

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Ministerstwo Zdrowia nagle zmieniło zdanie. Podali nowe, uaktualnione statystyki na temat epidemii w Polsce
  3. Ewa Wachowicz używa zupełnie innego mięsa do zrobienia rosołu, można oniemieć z wrażenia. Efekt jak z najlepszej restauracji, co za smak
  4. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  5. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  6. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  7. Hotele jednak będą otwarte? Właściciele wpadli na zacny pomysł. Nie przejmują się obostrzeniami
  8. NASA ma niesamowite plany co do Marsa. Rozwiązanie, które pozwoli wrócić kolonizatorom na Ziemię