Jurek Owsiak chce pomóc rządowi. East News/Piotr MoleckiŹródło: East News/Piotr Molecki
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 5 Stycznia 2021

Jurek Owsiak chce pomóc Ministerstwu Zdrowia. Wyraził gotowość

Jurek Owsiak zaproponował Ministerstwu Zdrowia swoją pomoc przy procesie szczepień przeciwko koronawirusowi. We wpisie zamieszczonym na Facebooku, wyraził gotowość do wsparcia działań rządu w celu jak najszybszego uodpornienia jak największej ilości Polek i Polaków na Covid-19.

  • Jurek Owsiak zaproponował Ministerstwu Zdrowia współpracę
  • Chodzi o pomoc w jak najszybszym przeprowadzeniu procesu szczepień na koronawirusa
  • Owsiak wyraził gotowość wsparcia swojej fundacji

Jurek Owsiak zaskoczył wszystkich swoim wpisem na Facebooku, w którym wyraził chęć pomocy Ministerstwu Zdrowia. 

Jurek Owsiak spieszy z pomocą 

Jurek Owsiak, delikatnie mówiąc, nie należy do grona osób, które sympatyzują z obecnym obozem władzy. Działa to oczywiście i w odwrotną stronę - państwowa telewizja już od paru lat nie transmituje finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a sama fundacja nie może liczyć na wsparcie ze strony rządu. 

Prezes WOŚP-u krytykował też nieudolność rządu, który próbował przejmować łóżka zakupione przez fundację do Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie, by przekazać je do szpitali, w których brakowało miejsc dla pacjentów z Covid-19. 

Kolejna gwiazda zaszczepiona poza kolejnością. Niespodziewane nazwiskoKolejna gwiazda zaszczepiona poza kolejnością. Niespodziewane nazwiskoCzytaj dalej

Kategorycznie nie wyrażamy zgody na takie działanie - pisał wówczas Jurek Owsiak - w totalnej zapaści psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej Fundacja WOŚP zakupiła kilka miesięcy temu 798 łóżek dla 34 oddziałów w Polsce. Uczyniliśmy pierwszy krok, aby tej zapaści spróbować przeciwdziałać. Proszę więc podejmować odpowiedzialne decyzje, aby w przypadku walki z pandemią odpowiednio planować zakupy sprzętu medycznego.

Okazuje się jednak, że w temacie szczepień na Covid-19, działacz charytatywny wyraża chęć współpracy z rządem. W zamieszczonym na Facebooku wpisie zwrócił się bezpośrednio do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego

Współpraca rządu i WOŚP-u? 

W mediach społecznościowych Jurka Owsiaka pojawił się list do ministra zdrowia, w którym prezes WOŚP-u oferuje pomoc swojej fundacji przy przeprowadzeniu tzw. narodowego szczepienia Polek i Polaków. 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oferuje swoją pomoc i gotowość przy narodowym programie szczepień. Jak Pan wie, zawsze stoimy na pierwszej linii, kiedy możemy swoje umiejętności organizacyjne i możliwości finansowe zaoferować, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów związanych ze zdrowiem Polaków. Jeśli Pan uzna to za przydatne, to możemy swoje możliwości skierować na przykład w stronę osób pracujących i przebywających w DPS-ach i hospicjach - czytamy na Facebooku Jurka Owsiaka. 

Działacz zaproponował, że jeśli minister zdrowia wyrazi chęć współpracy, fundacja chętnie włączy się w pomoc przy organizacji programu szczepień

Zapewne zna Pan sposób naszego działania i jeśli tylko uzna Pan, że te siły i możliwości są Panu, Państwu przydatne, to jesteśmy gotowi do wszelkich wyzwań - napisał Owsiak. 

Wspomniał także, że współpraca organizacji z Ministerstwem Zdrowia przebiegała dobrze już wcześniej, na początkowym etapie pandemii koronawirusa. 

W pierwszym stadium pandemii, wiosną ubiegłego roku, wypełniliśmy wszystkie sugestie, które otrzymaliśmy z Ministerstwa Zdrowia kupując sprzęt medyczny i rozdysponowując go według rozdzielnika Ministerstwa Zdrowia. Dzięki temu szpitale w Polsce otrzymały między innymi respiratory, kardiomonitory i łóżka do intensywnej terapii - zaznaczył prezes WOŚP. 

Źródło: facebook.com/jerzyowsiak, o2.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: