Jurek Owsiak odniósł się do słów Rzecznika Praw Dziecka.. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 3 Września 2020

Jurek Owsiak jest wściekły. Publicznie nie przebierał w słowach

Jurek Owsiak odniósł się do słów Rzecznika Praw Dziecka, który w rozmowie z dziennikarzem TVN24 Konradem Piaseckim przestrzegał przed edukatorami seksualnymi, którzy mieliby wciskać dzieciom "środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć bez wiedzy i zgody rodziców i lekarzy". Wypowiedź Mikołaja Pawlaka oburzyła szefa WOŚP.

Jurek Owsiak skomentował słowa Rzecznika Praw Dziecka, które padły na antenie TVN24. Mikołaj Pawlak, który urząd sprawuje od grudnia 2018 roku, gościł wczoraj w programie "Rozmowy Piaseckiego". Przypomnijmy, że gość pytany był m.in. o słowa byłego już łódzkiego kuratora oświaty, który porównał środowisko LGBT do wirusa, dodając, że jest on groźniejszy od epidemii COVID-19, jako że jest to "wirus dehumanizacji społeczeństwa".

Dlaczego TVN zdecydował się je wyemitować? Przykre sceny w Top ModelDlaczego TVN zdecydował się je wyemitować? Przykre sceny w Top ModelCzytaj dalej

Jurek Owsiak: "Wara od dzieci"

W jego opinii kurator "zestawił dwa najbardziej popularne ostatnio słowa: LGBT i wirus". – Czy to jest dobre? Czy w ten sposób należy mówić? Z szacunku dla każdej osoby moim zdaniem nie. Ale jednocześnie sposób rozprzestrzeniania się pewnej idei, która nie jest zgodna z tradycyjnym polskim rozumieniem chociażby patriotyzmu, nie jest dobry – wskazał na antenie TVN24 Mikołaj Pawlak.

TVP nie wybroni już Dudy. Ujawniono akta sprawy ułaskawionego pedofila, było inaczej, niż przedstawianoTVP nie wybroni już Dudy. Ujawniono akta sprawy ułaskawionego pedofila, było inaczej, niż przedstawianoCzytaj dalej

Najbardziej oburzające słowa padły jednak niejako w następstwie do poruszenia kwestii powrotu uczniów do nauczania stacjonarnego. Piasecki postanowił bowiem zapytać Pawlaka o edukację seksualną. – Edukacja seksualna w szkole jest. Jest przedmiot zatwierdzony programem, są przygotowani nauczyciele. To jest dopuszczalne. A niedopuszczalne jest wkraczanie w zasady wychowania, w prawo, jakie rodzice mają wobec swoich dzieci – zaczął Rzecznik Praw Dziecka.

Zdaniem Piaseckiego edukacja powinna być zarezerwowana dla posiadających wiedzę pedagogiczną nauczycieli. – A czy zagwarantujemy, że wpuszczamy edukatorów do 20 tysięcy szkół i będą wprowadzali takie treści, jak chociażby w Poznaniu, że wychwytują dziecko rozchwiane, zaniedbane, któremu dają jakieś środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć bez wiedzy i zgody rodziców i lekarzy? Właśnie temu zapobiegamy, żeby to się nie działo – zapewniał rzecznik, czym wprawił prowadzącego w osłupienie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Z ostatniej chwili: minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich Polaków
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3.Sensacyjne odkrycie w Belgii. Podczas remontu fontanny natrafili na legendarny skarb

Niefortunna – by nie powiedzieć skandaliczna – wypowiedź Pawlaka, który na stanowisko mianowany został głosami polityków Prawa i Sprawiedliwości, od wczoraj jest komentowana przez zarówno przez media, jak i polityków wszelkich opcji. Posłowie opozycji zawnioskowali już o jego dymisję. Tym razem do słów Rzecznika Praw Dziecka za pośrednictwem Facebooka odniósł się szef WOŚP Jurek Owsiak.

"Do Rzecznika Praw Dziecka. Po Pana mega idiotycznym wystąpieniu na temat pastylek zmieniających płeć, ja Jurek Owsiak, Kawaler Orderu Uśmiechu, powiem Panu krótko: wara od dzieci", czytamy we wpisie prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jurek Owsiak skomentował słowa Rzecznika Praw Dziecka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marek zostawił list pożegnalny i nagle zniknął. Rodzina poprosiła o pomoc policję, właśnie wydano apel
  2. Ministerstwo nakazało usunąć artykuł o pedofilii w Kościele
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Dziesiątki rannych, jest źle. TVN przekazało dramatyczną wiadomość z zagranicy

Źródło: Facebook/Jurek Owsiak