Julia Wieniawa. TRICOLORS/East News
Źródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 12 Stycznia 2020

Julia Wieniawa powiedziała, co uważa o WOŚP. Przy okazji ujawniła historię ze swojego dzieciństwa

Julia Wieniawa jest jedną z najpopularniejszych, polskich aktorek młodego pokolenia. Rozpoznawalność zapewniły jej role w kilku, cieszących się dużą oglądalnością serialach, takich jak Rodzinka.pl, czy Klan. Gwiazda cieszy się również wyjątkowo wysoką liczbą obserwujących na Instagramie - jest ich ponad milion. Wieniawa wykorzystuje swoje zasięgi, jak widzimy, również w szczytnych celach.

Młoda aktorka gościła dziś rano w programie "Dzień Dobry TVN". Głównym tematem, tak jak i przez resztę dnia w większości polskich mediów, była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Aktorka opowiedziała o własnych doświadczeniach z akcją charytatywną Jurka Owsiaka i przy okazji wyjawiła historię ze swojego dzieciństwa.

Największy wróg Owsiaka chciał mu dopiec. Niechcący wsparł WOŚPNajwiększy wróg Owsiaka chciał mu dopiec. Niechcący wsparł WOŚPCzytaj dalej

Julia Wieniawa o WOŚP

Aktorka pojawiła się w programie z serduszkiem WOŚP przyklejonym na marynarce. Przyznała, że wspiera akcję i jeszcze kilka lat temu sama była wolontariuszką. Dziś może dać od siebie więcej - w tym roku wystawiła na aukcję kolację ze sobą, której wartość na ten moment osiągnęła 10 tys. zł.

Dla Wieniawy wspieranie WOŚP jest ważne również ze względu na własną historię.

- Jestem pokoleniem, które skorzystało z pomocy Jurka Owsiaka. Jako niemowlę, tuż po narodzinach, skorzystałam z urządzeń do badania słuchu. Ta pomoc WOŚP-u jest realna i widoczna wszędzie - powiedziała.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jedna osoba złamie prawo, wysokie kary zapłacą wszyscy. Nowe, surowe przepisy wydrenują nam kieszenie?

2. Nie żyje władca, który rządził krajem przez 50 lat. Obalił własnego ojca, błyskawicznie wyznaczono następcę

3. Ile zarabia Jurek Owsiak? Odpowiedź was zaskoczy

4. Marszałek województwa podlaskiego zapłacił 50 tys. zł patostreamerowi, który wykorzystał dziecko

5. Wzruszające słowa rodziców Pawła Adamowicza. Dopiero teraz dotarły do nich media

6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk