Józef Zawitkowski, biskup łowicki, odniósł się do sprawy kontrowersyjnej pielgrzymki z Łowicza.. (zd. il.) YouTube/Jasna Góra/Krzysztof Ekookna/Homilia wygłoszona przez Biskupa Józefa Zawitkowskiego na Jasnej Górze 30 Maj 2020Źródło: (zd. il.) YouTube/Jasna Góra/Krzysztof Ekookna/Homilia wygłoszona przez Biskupa Józefa Zawitkowskiego na Jasnej Górze 30 Maj 2020
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 1 Czerwca 2020

Zadziwiające sceny na Jasnej Górze. Biskup się nie hamował, grzmiał z ambony na policję

Józef Zawitkowski, biskup łowicki, odniósł się do sprawy kontrowersyjnej pielgrzymki. Chodzi o grupę z Łowicza, która mimo zagrożenia epidemicznego i policyjnej kontroli nie dała za wygraną i w sobotę dotarła do Jasnej Góry. Duchowny nie widzi w tym nic złego i stara się ich bronić, a postawę policji potępia. Mówił m.in. o "panach piastujących władzę" i "policyjnych krukach".

Pielgrzymka Łowicka, mimo epidemii i wszelkich obostrzeń oraz zakazów z nią związanych, w tym wyraźnych sygnałów sprzeciwu ze strony władz, wyruszyła na Jasną Górę i finalnie do niej dotarła.

Andrzej Duda u o. Rydzyka w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Padły skandaliczne słowa, których nikt się nie spodziewałAndrzej Duda u o. Rydzyka w Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Padły skandaliczne słowa, których nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Józef Zawitkowski, biskup łowicki, odniósł się do sprawy kontrowersyjnej pielgrzymki

Biskup łowicki, Józef Zawitowski, nie kryje swojego oburzenia względem władz i ich działań, mających na celu zatrzymanie pielgrzymki. Pojawiają się głosy, że duchowny nie widzi problemu oraz zagrożenia zdrowia i życia wiernych w związku z epidemią koronawirusa.

- Przepraszamy was panowie piastujący władze, za to, żeśmy się wybrali złą drogą, nie po tej stronie, ale nie traktujcie nigdy łowickich jaskółek jak demonstrantów, aferzystów czy przestępców. My przecież idziemy prosić o zdrowie dla was, dla Polski, dla świata. A wy pomóżcie nam iść dobrze i nie straszcie nas. Szliśmy już 365 raz i warto było. Paulini witali nas serdecznie jak nigdy - powiedział bp Józef Zawitkowski z Łowicza, witając pielgrzymów na Jasnej Górze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Cena truskawek w Polsce wywołała przedziwne zjawisko. Złodzieje okradają rolników, nie do wiary
2. Ceny czereśni przyprawiają o zawrót głowy. Najbardziej luksusowy towar tego lata?

Pielgrzymka Łowicka dotarła pieszo na Jasną Górę pomimo problemów i policyjnej interwencji. Już pierwszego dnia doszło do zatrzymania pielgrzymki. Uczestnikom zarzucano, że łamią przepisy dotyczące przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii koronawirusa. Dodatkowo, przekroczono dozwoloną liczbę osób w zgromadzeniu publicznym, a uczestnicy nie zachowywali odpowiedniego odstępu w ramach zalecanego dystansu społecznego. Ponadto większość z nich nie miała na twarzach maseczek.

- Policjanci szanowni, wiem, że to nie wasza wina. Jakiś jastrząb albo kruk drapieżny tak wam kazał. Niech Pan Bóg mu przebaczy. Ale pamiętajcie, że wiara mocniejsza jest od epidemii. Panowie pamiętajcie, że wiara mocniejsza jest od panowania. A wyście nam kościoły na metry pomierzyli - podkreślił bp Józef Zawitkowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy, zaskakujący czynnik wzrostu temperatury na Arktyce. Naukowcy go przegapili
  2. Kobieta zakażona koronawirusem poszła na zakupy. Nie miała nawet maseczki. Wpadła w ręce policji
  3. Krystyna Pawłowicz obraziła publicznie dziecko, nie ma żadnych granic. Wszystko udokumentowane
  4. Loty do Polski i z Polski będą wznowione. Popularna linia lotnicza właśnie wydała nagły komunikat
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Wiadomość, na którą czekały miliony Polaków. Już 6. czerwca znoszą kolejny zakaz. Wielka radość

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News