Jolanta Kwaśniewska. youtube/slubnezakupyŹródło: youtube/slubnezakupy
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 9 Stycznia 2020

Jolanta Kwaśniewska zdradziła tajemnicę swoją i męża. Każdy powinien ją znać

Jolanta Kwaśniewska była najbardziej lubianą pierwszą damą w historii III RP. Świadczą o tym nie tylko badania, dotyczące sympatii Polek i Polaków wobec małżonków głów państwa ale i sondaże prezydenckie. Gdyby Kwaśniewska ubiegała się o stanowisko, które w latach 1995-2005 sprawował jej mąż, miałaby większe szanse, niż większość popularnych dziś polityków wszystkich formacji.

Opinia publiczna pokochała Jolantę Kwaśniewską za jej sposób bycia. Pierwsza dama stała się wzorem dla milionów Polek i Polaków, bynajmniej nie dzięki swoim, cenionym i szeroko komentowanym kreacjom czy manierom, a umiejętnościom dyplomatycznym i odwadze, z jaką mówiła o trudnych społecznie tematach. Wspomnieć wystarczy list, wystosowany przez byłe pierwsze damy ws. pomysłu zaostrzenia "kompromisu" aborcyjnego, z 2016 roku. Podczas, gdy ówczesna "prezydentowa" pozostawała bierna, Kwaśniewska nie bała się podpisać dokumentu, mówiącego że "nie można pogłębiać dramatu kobiet".

Poruszające, ostatnie słowa Kory Jackowskiej. Powinien usłyszeć je każdyPoruszające, ostatnie słowa Kory Jackowskiej. Powinien usłyszeć je każdyCzytaj dalej

Nie dziwi więc, że nawet lata po zakończeniu prezydentury jej męża, Kwaśniewska pozostaje dla wielu osób autorytetem. Jej zalecenia, dotyczące zdrowego stylu życia, zasługują na szczególną pochwałę.

Jolanta Kwaśniewska o zdrowej diecie

Na antenie Radia ZET, była pierwsza dama mówiła m.in. o tym, jak dba o swoje zdrowie.

– My z przyjemnością wypijamy z mężem po kieliszku wina. Przez bardzo długi czas jesteśmy wegetarianami. W ogóle nie pijemy żadnego alkoholu, nie jemy mięsa, wędlin. Prowadzimy zdrowy, bardzo higieniczny tryb życia – powiedziała.

Postawa Kwaśniewskiej i jej męża powinna stanowić prawdziwy wzór. Ograniczanie ilości spożywanego mięsa służy nie tylko planecie ale i zdrowiu. W przypadku alkoholu czynnik ekologiczny ma mniejsze znaczenie, ale zdrowotny - większy. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie badania, dotyczące kultury picia w Polsce. Statystycznie pijemy nawet 10 litrów mocnych trunków rocznie.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zmiany w 500 plus również w 2020. Problematyczna sprawa z wnioskami może wielu wprowadzić w błąd

2. Autokar spadł w przepaść, 20 osób zginęło, 24 ranne. Tragiczne wiadomości zza granicy

3. Przed śmiercią kultowy aktor pobierał głodową emeryturę. W podobnej sytuacji znajduje się wiele gwiazd dawnych lat

4. Leszek Miller ujawnił kulisy startu Magdaleny Ogórek w wyborach. Mocne słowa

5. Polityk PiS kpi z Pawła Adamowicza. Miał zataić dochody

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News