Jolanta Kwaśniewska. youtube/slubnezakupyŹródło: youtube/slubnezakupy
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 3 Stycznia 2020

Jolanta Kwaśniewska rozmawiała z papieżem. Spotkanie, o którym wiele osób dzisiaj nie pamięta

Jolanta Kwaśniewska powiedziała kiedyś, że jest wierząca, niepraktykująca a jej mąż niewierzący, praktykujący. Lewicowy rodowód zdawał się nie zeświecczyć małżeństwa. Swego czasu jedna z najbardziej lubianych, pierwszych dam w historii kraju, spotykała się z papieżem.

Niewiele osób pamięta spotkania Jolanty Kwaśniewskiej z Janem Pawłem II. Choć sama pierwsza dama deklaruje się, jako osoba wierząca, można zakładać, że niezależnie od własnych odczuć religijnych z papieżem i tak porozmawiałaby ze względów dyplomatycznych. Niewiele osób jednak wie, że Kwaśniewska widziała się z papieżem... 26 razy! Jedno spotkanie szczególnie zapadło jej w pamięć.

Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcęNiewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcęCzytaj dalej

Jolanta Kwaśniewska o spotkaniu z Janem Pawłem II

- To było takie trudne do wytłumaczenia. Bo miliony osób marzyło, by w pobliżu Ojca Świętego móc się znaleźć. My tych spotkań z mężem mieliśmy 25 wspólnie a ja miałam jeszcze jedno więcej, bo takie spotkanie, które było dla mnie niezwykle ważne, to było spotkanie zorganizowane przeze mnie w 2001 roku, kiedy ze 150 dzieci chorych na choroby nowotworowe przylecieliśmy (...) 150 dzieci w leczeniu pojawiło się w leczeniu i to spotkanie było dla mnie najbardziej niesamowite - mówiła Kwaśniewska dla portalu franciszkanska3.pl.

Kwaśniewska przyznała, że bardzo bała się pierwszego spotkania z papieżem w 1996 roku. Czuła wówczas niezwykłą aurę, bijącą od Jana Pawła II. Wspomina, że najbardziej niepokojąca dla niej była droga i cały, związany z nią ceremoniał. Papieża odwiedziła z mężem i córką.

- Ojciec Święty wytwarza tak ciepłą, tak sympatyczną atmosferę, że te lęki natychmiast mijają - powiedziała.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją

3. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion

4. Joanna Szczepkowska próbowała pomóc umierającemu człowiekowi. Skandaliczne zachowanie pogotowia

5. W rządzie zasiada milioner. Znamy wartość majątku Mateusza Morawieckiego i ministrów

6. Poszło na wizji na żywo, skandal na Sylwestrze z TVP. Na jaw wyszło oszustwo organizatorów

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News