Źródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Stycznia 2020

Jolanta Kwaśniewska i jej mąż zalani wyrazami wsparcia. Po ujawnieniu faktów z reportażu TVN, wszyscy mówią o byłej parze prezydenckiej

Jolanta Kwaśniewska wraz z mężem otrzymują wyrazy wsparcia po ukazaniu się materiału, w którym Tomasz Kaczmarek, szerzej znany jako "agent Tomek", przyznał, że na polecenie przełożonych fałszował dowody przeciwko parze prezydenckiej.

Sprawa nabrała rozgłosu po wyemitowaniu przez telewizję TVN programu "Spowiedź agenta Tomka". Kaczmarek opowiedział reporterom "Superwizjera" o szczegółach akcji prowadzonej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z Aleksandrem i Jolantą Kwaśniewskimi. Były agent CBA obciąża swoich ówczesnych przełożonych, Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego, oskarżając ich o wywieranie na niego nacisków w sprawie tzw. willi Kwaśniewskich, jednej z największych operacji Biura.

– Miałem wytworzyć przeświadczenie, że dom w Kazimierzu Dolnym należy do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Moje notatki i zeznania są efektem nacisków ze strony moich byłych przełożonych Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika – zeznał w śledztwie agent Tomek, cytowany przez "Wyborczą".

– Dawali mi jasny sygnał, że w trakcie mojej pracy mam formułować pewne zdarzenia, które się wydarzyły w taki sposób, aby wskazywać na to, że właścicielami tej nieruchomości są państwo Kwaśniewscy – mówił reporterom "Superwizjera".

W programie do sytuacji odniósł się również były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski. Jak podaje portal "Do Rzeczy" w opinni Kwaśniewskiego cała akcja miała charakter "czysto polityczny".

Agata Duda bezskutecznie próbowała uspokoić męża. Teraz znowu jest o niej głośnoAgata Duda bezskutecznie próbowała uspokoić męża. Teraz znowu jest o niej głośnoCzytaj dalej

Jolanta Kwaśniewska z mężem ofiarami akcji CBA

Politycy nie pozostali obojętni na zeznania obciążające, jak pisze "Wyborcza", "stojących na czele PiS-owskiego układu służb specjalnych" Kamińskiego i Wąsika. Przypomnijmy, że mężczyźni kierują obecnie urzędem koordynatora służb i MSWiA.

Swojego wsparcia Kwaśniewskim udzielił m.in. Tomasz Grodzki. "Państwo, którego służby specjalne próbują kłamliwie skompromitować swojego byłego prezydenta wymaga poważnej naprawy i ukarania odpowiedzialnych za to ludzi. Wyrazy szacunku i solidarności z rodziną p. Kwaśniewskich", czytamy na Twitterze marszałka Senatu.

Tomasz Grodzki na Twitterze

Wyraz swojemu oburzeniu dał również szef SLD Włodzimierz Czarzasty. Na swoim Twitterze napisał: "Sprawa haków na A. Kwaśniewskiego. Czas skur....syństwa się skończy wcześniej lub później. Weźcie ułaskawienia od PAD już dziś. Bo jak prezydentem zostanie ktoś przyzwoity to będziecie siedzieć".

Na materiał "Superwizjera" zareagował również klub Lewicy. Jak podaje "Wyborcza" jego szef Krzysztof Gawkowski nazwał Kamińskiego „szefem szajki”. Co więcej, Lewica zapowiedziała już złożenie do prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez Kamińskiego i Wąsika oraz wniosek o wotum nieufności dla kierujących MSWiA polityków.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości jak na razie bagatelizują sprawę. Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych, ocenił, że na Kaczmarku ciążą inne zarzuty, wobec czego próbuje się bronić, kłamiąc w sprawie śledztwa dotyczącego Kwaśniewskich. "Agent Tomek przez lata publicznie tłumaczył, że wie do kogo należała »willa Kwaśniewskich«, brylował w mediach opowiadając o szczegółach akcji. Jak usłyszał zarzuty dotyczące oszustw finansowych, nagle przypomniał sobie o »naciskach« Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika", napisał na Twitterze Żaryn.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Waloryzacja emerytur i rent dużo niższa. Nie takiej podwyżki się spodziewano

2. Wprowadzono stan zagrożenia w europejskim kraju. Niebezpieczeństwo wybuchu wulkanu

3. Co niedzielę dokładnie liczyli, ilu mieszkańców idzie do kościoła. Wynik powala a postawa księży oburza

4. Politycy chcieli przepchnąć uchwałę przeciwko LGBT. Udało się, ale pomylili skróty

5. Co się dzieje? Młody ministrant popełnił samobójstwo, kolejny taki przypadek

6. Śmiertelna diagnoza spadła jak grom z nieba, uwielbiany aktor Polek i Polaków ciężko chory. Nie jest jedyny, który walczy