Jolanta Kwaśniewska. Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 24 Listopada 2019

Co dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury męża

Jolanta Kwaśniewska była do tej pory najpopularniejszą, polską pierwszą damą. Sympatię fanów zaskarbiła sobie swoimi "lekcjami stylu", których udzielała na długo po końcu kadencji męża, w programie emitowanym na "TVN Style". A co dzieje się z nią dziś?

Kwaśniewska dobrze wspominała okres prezydentury swojego męża. Między 1995 a 2005 rokiem uczestniczyła w licznych spotkaniach dyplomatycznych oraz oddawała się działalności charytatywnej. Po tych intensywnych, 10 latach, trudno jej było wrócić na dawny tor.

Tomasz Sekielski odebrał prestiżową nagrodę. Ale nie ona przykuła wzrok zebranychTomasz Sekielski odebrał prestiżową nagrodę. Ale nie ona przykuła wzrok zebranychCzytaj dalej

- Przekonaliśmy się w 2005 roku, że jednak jest życie po życiu. To jest potwornie trudny przeskok. To są bardzo trudne, depresyjne momenty. Trzeba się na nowo nauczyć życia. Przez 10 lat nie prowadziłam samochodu - zdradziła w programie "Demakijaż".

Po 2005 roku Kwaśniewska podtrzymywała swoją popularność, m.in., jako prowadząca program "Lekcja Stylu". W ostatnich latach szczególne emocje wzbudzały jej wypowiedzi, pod adresem Agaty Dudy oraz spekulacje, wokół jej potencjalnego startu w wyborach prezydenckich.

Jolanta Kwaśniewska w ostatnich latach

Była pierwsza dama była pytana przez "Wprost" o stosunek do swojej następczyni, Agaty Dudy. Wywiad z Kwaśniewską, przypadał na okres kolejnych prób majstrowania przy prawie aborcyjnym.

- Chciałabym, żeby Agata Duda poszła w ślady Marii Kaczyńskiej, która – gdy było trzeba – miała odwagę wypowiedzieć się przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej - powiedziała wtedy Kwaśniewska.

O byłej pierwszej damie po raz kolejny zrobiło się głośno za sprawą badania Instytutu Pollster dla "Super Expressu". Wynikało z nich, że gdyby w wyborach prezydenckich startowały wyłącznie kobiety, Kwaśniewska uzyskałaby 28% poparcia.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z Sejmu

2. Polityk PiS jak Bruce Lee? Zdumiewające nagranie

3. Nowe 500 plus od przyszłego roku? Zapowiedziano zmiany

4. Problemy z finansowaniem emerytur dużo poważniejsze, niż przypuszczano? Niepokojące doniesienia

5. Biedronka rusza ze sprzedażą innowacyjnej technologii. Wielu stałych klientów może się zdziwić

6. Oko wypełniło mu się krwią i nagle stracił wzrok. Gwiazdor "Kiepskich" przeżył dramatyczne chwile