Jolanta Kwaśniewska wybrana najlepszą pierwszą damą.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Września 2020

Czy Jolanta Kwaśniewska była najlepszą pierwszą damą w historii? Sondaż zdradza wszystko

Jolanta Kwaśniewska była najdłużej urzędującą pierwszą damą w III RP, ale czy najlepszą? Sondaż IBRiS przeprowadzony na zlecenie portalu o2.pl ujawnia, co sądzą na ten temat Polki i Polacy. Wciąż aktywna społecznie małżonka Aleksandra Kwaśniewskiego zdeklasowała pozostałe rywali, zgarniając niemal 50 procent głosów.

Po lipcowej drugiej turze wyborów prezydenckich nieomal oczywiste zdaje się, że życiowy partner kandydata na prezydenta RP odgrywa ważną rolę w kontekście decyzji wyborców. Nie brakowało opinii, że przynajmniej kilka punktów procentowych dla Szymona Hołowni czy Władysława Kosiniaka-Kamysza zdobyły ich wybranki.

Kinga Duda pojawiła się w Wiadomościach TVP. Niespodziewany materiał na antenieKinga Duda pojawiła się w Wiadomościach TVP. Niespodziewany materiał na antenieCzytaj dalej

Agata Duda, małżonka kandydata Prawa i Sprawiedliwości, który 12 lipca zapewnił sobie reelekcję, nadal spotyka się jednak z krytyką sporej części społeczeństwa. Zarzuty pozostają niezmienne: brak wyrazistości oraz zabierania głosu w istotnych dla obywateli sprawach. Portal o2.pl postanowił sprawdzić, jak obecna pierwsza dama wypada na tle jej poprzedniczek.

Jolanta Kwaśniewska z ogromną przewagą

Wyniki sondażu nie dają zbyt dużego pola do ich interpretacji. Z miażdżącą przewagą rankingowi najlepszych pierwszy dam przewodzi Jolanta Kwaśniewska. I choć od czasu, gdy wraz z mężem rezydowała w Pałacu Prezydenckim minęło 15 lat, pełniącą tę funkcję w latach 1995-2005 małżonkę prezydenta Kwaśniewskiego wskazała niemal połowa pytanych.

Bliscy bardzo boją się o Tomasza Komendę, przeżywa kolejny dramat. Chce podjąć jednoznaczną decyzję ws. oszczerstwBliscy bardzo boją się o Tomasza Komendę, przeżywa kolejny dramat. Chce podjąć jednoznaczną decyzję ws. oszczerstwCzytaj dalej

Na drugim miejscu znalazła się Agata Duda. Według 20,6 proc. badanych rolę pierwszej damy pełni ona lepiej od swoich poprzedniczek. Z wynikiem 48,1 proc. znana z nienagannego ubioru oraz słynnego do dziś poczucia stylu Jolanta Kwaśniewska zdecydowanie zdeklasowała jednak pozostałe rywalki.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji 2. Na słodko lub na słono - zdania są podzielone. Domowe tosty francuskie zrobisz w parę minut 3. Wyciekły okropne, prywatne wiadomości Jarosława Jakimowicza. Nie wytrzymał, odpowiedział bez hamulców

Miejsce na trzecim stopniu podium zajęła tragicznie zmarła w katastrofie smoleńskiej Maria Kaczyńska. Wskazało ją 16,6 proc. respondentów. Pozostałe pierwsze damy osiągnęły już wyraźnie słabsze wyniki. Anna Komorowska oraz Danuta Wałęsa uzyskały odpowiednio 1,6 i 0,6 proc. głosów. 12,6 proc. uczestników sondażu nie potrafiło dokonać wyboru.

Badanie dla portalu O2 przeprowadzono w 29 maja bieżącego roku na reprezentatywnej próbie 1100 dorosłych Polaków. Zrealizowano je metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo.

Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni EurowizjiViki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni EurowizjiCzytaj dalej

Po mijających dziś dwóch tygodniach kolejnej kadencji Andrzeja Dudy trudno przypuszczać, by prezydencka małżonka rozważała nieco bardziej aktywne 5 lat, jakie spędzi ona w Pałacu Prezydenckim.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Waloryzacja emerytur 2021 ciosem w seniorów. Świadczenia niższe niż się spodziewano
  2. Kiedy przestaniemy nosić maseczki? WHO właśnie podało datę. Nie nastąpi to szybko
  3. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Pokazała wulgarne cytaty, po czym nawiązała do Jana Pawła II
  4. Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. "Są pewne granice"
  5. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
  6. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?

Źródło: [Polsat News]