Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy obchodzą 41. rocznicę ślubu.. Flickr.com/Platforma Obywatelska RPŹródło: Flickr.com/Platforma Obywatelska RP
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 25 Listopada 2020

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy przeżyli razem 41 lat. Czego im życzycie? Przedstawiamy wzruszające zdjęcia

Jolanta Kwaśniewska wyszła za Aleksandra, późniejszego polskiego prezydenta, w listopadzie 1979 roku. Od tego czasu para jest nierozłączna - małżonkowie towarzyszą sobie w dobrych i trudnych chwilach i nawzajem bardzo się wspierają. Ulubiony prezydencki duet Polaków obchodzi 41. rocznicę ślubu, a nam udało dotrzeć się do zdjęć z tego wydarzenia.

Zdjęcia mogą wywołać sporą dozę wzruszenia - aż trudno rozpoznać tak odmłodzonych Kwaśniewskich!

Uczestniczka Uczestniczka "Millionerów" została okrutnie zhejtowana za swoją niefortunną odpowiedź. Internauci troszkę jednak przesadziliCzytaj dalej

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy świętują rocznicę ślubu - niesamowite zdjęcia

Jolanta Kwaśniewska od lat jest ulubioną polską pierwszą damą obywateli. W ostatnim sondażu wykonanym w lipcu przez IBRIS, Jolanta Kwaśniewska mogła cieszyć się tytułem ulubionej spośród prezydenckich partnerek - zajęła pierwsze miejsce z poparciem prawie 48,1%

Dużym poparciem wciąż cieszy się również jej mąż, który według SW Research plasuje się na pierwszym miejscu wśród najlepiej ocenianych prezydentów. Wskazało go aż 37,6% uczestników badania. 

Ich małżeństwo trwa już 41 lat, a zdjęcia z dnia, kiedy powiedzieli sobie "tak" pokazują ich jeszcze niezwykle młodych i nieświadomych tego, jaka czeka ich przyszłość. 

- "Minęło 40 lat od tego jakże fortunnego dla mnie wydarzenia zwanego ślubem Moich Rodziców i mnie cieszy to" - napisała rok temu we wpisie z załączonym zdjęciem młodej pary Kwaśniewskich ich córka, Aleksandra. 

Kolejne zdjęcie, w wersji bardziej kolorowej, pokazuje parę prezydencką z nieznanym wydaniu - Jolanta Kwaśniewska z falą ciemnych, długich włosów i wąsaty Aleksander Kwaśniewski, który do zarostu wrócił dopiero niedawno, zapuszczając zadbaną brodę. 

wtv.pl - portal informacyjnyźródło: Wikimedia Commons/Kocio

Kwaśniewscy o swoim małżeństwie

W wywiadzie przeprowadzonym dla Newsweeka, była para prezydencka opowiedziała o latach swojej wspólnej drogi. Jak się okazało, nie zawsze była ona usłana różami. Kwaśniewscy przeżywali przez te ponad 40 lat wiele problemów. 

Jarosław Kaczyński się boi? Podobno wszędzie chodzi z ochroną: Jarosław Kaczyński się boi? Podobno wszędzie chodzi z ochroną: "Pilnują go nawet w Kancelarii Premiera"Czytaj dalej

Aleksander często bywał nieobecny - kiedy zaangażował się w politykę właściwie trudno było o to, by małżonkowie mogli spędzać wspólnie czas.

- Pamiętam, że gdy mąż wszedł w politykę, zaczęłam nagle odpowiadać znajomym: "nie, nie przyjdziemy, Olka nie będzie". Męża właściwie cały czas nie było w domu. Uważałam, że muszę dzielić się nim w imię – jak bardzo górnolotnie by to zabrzmiało – dobra kraju - opowiadała Jolanta Kwaśniewska. 

Przez duże zaangażowanie Aleksandra w działanie najpierw PZPR, a potem SLD, przyszły prezydent nie mógł spędzać zbyt wiele czasu z rodziną.

- Tak naprawdę byłam matką samotnie wychowującą dziecko - przyznała była pierwsza dama. 

- Przesada. Mam swoją teorię dotyczącą udanego małżeństwa: nie narzucać się z obecnością - twierdził Kwaśniewski. 

- Nawet gdy przychodziła niedziela, to jadłeś śniadanie nie z nami, tylko z panią Moniką Olejnik w Radiu Zet - odpowiedziała z przekąsem jego małżonka.

Choć przez wiele lat Jolanta czuła się samotna, to o dziwo inaczej było już w czasie prezydentury Kwaśniewskiego. Wtedy, jak twierdził, mogli mieć więcej czasu dla siebie.

- Nasze małżeństwo miało różne fazy. Gdy przeprowadziliśmy się do Warszawy, rzeczywiście wpadłem w wir obowiązków. [...] Potem było tworzenie partii, kampanie wyborcze ’91, ’93 i ’95. I wtedy nastąpiła zmiana. Okres prezydentury to czas bliskości - mówił.

- Blisko to my byliśmy zawsze, ale nie zawsze fizycznie razem - odpowiedziała od razu Kwaśniewska. 

- Prezydentura poza zaszczytem i świadomością, że podejmuje się ważne decyzje, ma też słabe punkty. Tak naprawdę jedyną możliwością ucieczki od tego teatru, który trwa 365 dni w roku, to rodzina. (...) Dobra rodzina to jedyny dostępny azyl. Jedyne miejsce, gdzie można się pozbyć scenicznego makijażu, nie obawiać się tego, jaka będzie reakcja, mieć nadzieję na zrozumienie. Gdy mam wykłady o przywództwie, to mówię studentom wprost: gwarantem sukcesu polityka jest ustabilizowane życie rodzinne (...) - opowiadał były prezydent. 

Oburzająca wypowiedź Michała Piróga ws. sprawcy wykorzystywania dziecka. Oburzająca wypowiedź Michała Piróga ws. sprawcy wykorzystywania dziecka. "Nadal tak łatwo nam przychodzi wydawanie wyroku i strącanie ludzi w przepaść" - OpiniaCzytaj dalej

Oboje wciąż bardzo lubią obdarowywać się nawzajem prezentami. Aleksander często przynosi żonie bez okazji kwiaty. Ponadto zawsze potrafił zdobyć się na romantyczny gest.

- Lubimy obdarowywać się prezentami, nie za jakąś wielką kasę, raczej gestami. Na przykład mąż wstaje rano i robi mi śniadanie - opowiadała Jolanta.

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Popularny bank z ważnym apelem do klientów. Nawet się nie zorientujesz jak zabiorą wszystkie pieniądze
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Parze życzymy kolejnych lat w zdrowiu. 

źródło: [wtv.pl][plejada.pl]

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. WHO wydało nowe zalecenia. Każdy pacjent z dusznościami powinien je znać
  2. Często pijesz sok jabłkowy? Możesz się zdziwić odkrywając jakie ma właściwości
  3. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  4. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  5. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  6. Ministerstwo Zdrowia zabiera głos. Zła wiadomość dla Polaków na sezon zimowy, chodzi o hotele
  7. Rozebrał najdroższego iPhone'a na części pierwsze. Jeden szczegół robi piorunujące wrażenie