Jolanta Kwaśniewska. (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 21 Listopada 2020

Aleksander i Jolanta Kwaśniewska obchodzą rocznicę ślubu. Odgadniecie, którą?

Od lat Jolanta Kwaśniewska dzieli swoje życie z byłym prezydentem. 26 listopada para będzie obchodziła 41. rocznicę ślubu. Ważne wydarzenie dotychczas było obchodzone wyjazdami do najróżniejszych zakątków świata. Tym razem społecznicy zdecydują się na skromniejsze uczczenie święta.

Była pierwsza dama do dziś jest uważana za najlepszą osobę sprawującą tę funkcję. 23 lipca portal o2.pl, powołując się na badania IBRIS, wykazał, że Jolanta Kwaśniewska w sondażu uzyskała najwięcej wskazań. Aż 48,1% naszego społeczeństwa wybrało właśnie żonę polityka Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Jej mąż, jak podaje SW Research dla "Rzeczpospolitej", wciąż cieszy się tytułem najlepszego prezydenta. Wskazało go 37,6% uczestników ankiety.

Zmiany wśród prowadzących Zmiany wśród prowadzących "Pytanie na śniadanie". Niespodziewanie powraca zwolniony dziennikarz, TVP podjęło decyzjeCzytaj dalej

41 lat temu Jolanta Kwaśniewska powiedziała symboliczne "tak"

Warto przypomnieć, że niemal każda pierwsza dama prowadzi działalność społeczną oraz charytatywną. Wiele z nich uzyskiwało niemały szacunek wśród Polek i Polaków bez względu na opcję polityczną, do której należał ich mąż. Zarówno Maria Kaczyńska, jak i Jolanta Kwaśniewska odważnie i otwarcie komentowały bieżące wydarzenia polityczne. Żona polityka SLD, choć nie mieszka w Pałacu Prezydenckim od 15 lat, do dziś prowadzi fundację na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Do zasług Kwaśniewskiej z pewnością można zaliczyć zwiększanie autonomii pierwszej damy. Co ciekawe, jej związek z byłym prezydentem zaczął się, gdy społeczniczka miała złamane serce. Jej pocieszyciel zakochał się w niej już od pierwszego wejrzenia. Podobnie było z Lechem Wałęsą, który poznał swoją żonę zupełnym przypadkiem w kwiaciarni.

Obrazy WTV"Nauczycielka nazwała nas osobami zaburzonymi, terrorystkami". Próbował protestować podczas nauczania zdalnego, poniósł konsekwencjeCzytaj dalej

Ślub pary prezydenckiej miał miejsce 26 listopada 1979 roku. Dwa lata później młoda rodzina poszerzyła się o małą wówczas Aleksandrę. - Ślub z Jolą to była najlepsza decyzja w moim życiu. I nie żałuję ani sekundy. Moja żona jest największą miłością mojego życia i bardzo ją kocham - komentował mąż Jolanty Kwaśniewskiej dla "Super Expressu".

Rok temu, z okazji rocznicy ważnego wydarzenia Aleksandra Kwaśniewska podzieliła się z opinią publiczną zdjęciem z uroczystości. Widzimy na nich młodych i szczerze zakochanych ludzi, którzy dopiero co przypieczętowali swoją miłość.

Kolejne zdjęcie z ceremonii zostało umieszczone na Wikimedii Commons oraz udostępnione przez użytkownika Kocio, opublikowane w pażdzierniku 2005 roku.

Jolanta Kwaśniewska

Jolanta Kwaśniewska wciąż jest uznawana za autorytet i chętnie komentuje bieżące wydarzenia społeczno-polityczne. Działaczka zajmuje się nie tylko walką o prawa człowieka, ale też odnosi się do wydarzeń, jakie mają miejsce w Pałacu Prezydenckim. W ostatnim czasie zabrała głos między innymi ws. ustawy, zgodnie z którą pierwsze damy mają otrzymywać pensję.

Wiele feministek wskazuje, że urząd ten w dużej mierze uzależnia kobiety od swoich mężów. Jolanta Kwaśniewska w rozmowie z "Onetem" podzieliła się osobistym doświadczeniem.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Czy Kościół powinien płacić podatki, jak wszyscy inni?
2. Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenie
3. Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie. Miał mówić o uczelni, a grzmiał o aborcji i LGBT

- W tamtym czasie nie wiedziałam, jak będę funkcjonowała. Rezygnowałam z dotychczasowego życia, nie mając pojęcia, jakie staną przede mną wyzwania. Wiedziałam jedno - nie będę bezczynna. Po zaprzysiężeniu mojego męża na urząd Prezydenta, próbowałam dopytać się o moją rolę. Wówczas nie istniały w Polsce żadne ramy ani standardy określające rolę, czy zasady działalności pierwszej damy - deklarowała.

Dawna pierwsza dama nieustannie dba o utrzymywanie dobrego kontaktu z ludźmi. Jej zdaniem żony prezydentów nie powinny izolować się od społeczeństwa. Priorytetem dla Kwaśniewskiej było wsłuchiwanie się w głos społeczeństwa. Swoją wiarygodność budowała ciężką i solidną pracą na rzecz najbardziej potrzebujących. Utrzymywała też znaczną niezależność względem głowy państwa.

Stan Bronisława Komorowskiego się pogorszył i przewieziono go do szpitala. Najnowsze informacje ws. zdrowia b. prezydentaStan Bronisława Komorowskiego się pogorszył i przewieziono go do szpitala. Najnowsze informacje ws. zdrowia b. prezydentaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?
  2. W jaki sposób mrozić pierogi na święta? Szef kuchni zdradził 3 niezawodne metody
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"

Źródło; [Onet/Rzeczpospolita/O2.pl/Super Express]