Jolanta Kwaśniewska Agata Duda. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/PIOTR MOLECKI/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/PIOTR MOLECKI/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 21 Sierpnia 2020

Jolanta Kwaśniewska przerwała milczenie. Otwarcie skomentowała, co myśli o Agacie Dudzie

Jolanta Kwaśniewska w swojej działalności starała się nie komentować postawy Agaty Dudy. Ostatnie wydarzenia społeczno-polityczne sprawiły, że była dama nie wytrzymała. Powiedziała, co myśli i wyjaśniła, czego oczekują Polki i Polacy od żony Andrzeja Dudy.

Temat podwyżek dla posłów wywołał wielkie oburzenie w debacie publicznej. Przypomnijmy, że projekt zakłada też przyznanie stałego wynagrodzenia w wysokości 18 tysięcy złotych brutto dla pierwszej damy. Propozycja ta polaryzuje społeczeństwo. Ruchy feministyczne wielokrotnie podnosiły kwestię zależności finansowej żon prezydentów. Agacie Dudzie zarzuca się jednak brak aktywności i zasług, za które miałaby otrzymywać pieniądze. Danuta Wałęsa i Jolanta Kwaśniewska wyraziły już swoje zdanie w tej sprawie.

Magdalena Ogórek niespodziewanie zniknęła z TVP, na ekranie sam Jakimowicz. Co dalej z karierą, co się stało?Magdalena Ogórek niespodziewanie zniknęła z TVP, na ekranie sam Jakimowicz. Co dalej z karierą, co się stało?Czytaj dalej

Jolanta Kwaśniewska o Agacie Dudzie: "Zadziwiająca jest jej strategia"

Z nieoficjalnych doniesień Kancelarii Prezydenta wynika, że żona Andrzeja Dudy nie chce wynagrodzenia. Informacje te nie zostały jednak potwierdzone. Wciąż nie wiemy, czy głowa państwa podpisze projekt, jeśli wyląduje na jego biurku. Jolanta Kwaśniewska nie dała ponieść się emocjom i zwróciła uwagę na kilka ważnych szczegółów. - Uważam, że jest rzeczą oczywistą konieczność opłacania składek ZUS. Pozbawienie Pierwszej Damy możliwości pracy i niepłacenie składek, w przypadku pani Dudy przez 10 lat, jest nieporozumieniem. Ja opłacałam sobie składki sama i przy mojej wysłudze lat wyszło, że mam 2,5 tysiąca emerytury - zadeklarowała w rozmowie z "Wirtualną Polską". Podobne poglądy wykazywała Małgorzata Trzaskowska podczas ostatniej kampanii prezydenckiej. Danuta Wałęsa też przypominała, że jako żona Lecha Wałęsy nie miała nawet własnego biura.

Wiemy ile wynosi emerytura Jolanty Kwaśniewskiej. Czy kwota jest wystarczająca dla pierwszej damy?Wiemy ile wynosi emerytura Jolanty Kwaśniewskiej. Czy kwota jest wystarczająca dla pierwszej damy?Czytaj dalej

Najlepiej oceniana pierwsza dama tłumaczyła, że okoliczności procedowania projektu oraz narracja wokół propozycji Zjednoczonej Prawicy jedynie potęgowała oburzenie opinii publicznej. Ustawa jest procedowana podczas kryzysu gospodarczego. Przypomnijmy, że wiele grup społecznych nie otrzymywało podwyżek przez wzgląd na rzekomy brak środków w budżecie państwa. - Myślę, że bardziej zabolał ludzi sposób, w jaki to zostało przyjęte w Sejmie. Jednego dnia została złożona propozycja, a zaraz potem wszyscy en bloc zagłosowali pod hasłem: "no oczywiście, że chcemy mieć więcej pieniędzy!" - ocenia dla "Wirtualnej Polski". Żona Aleksandra Kwaśniewskiego uważa, że ewentualna wynagrodzenie dla Agaty Dudy powinno być wynegocjowane przez ekspertów od prawa pracy. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Policja właśnie zaczęła wysyłać zawiadomienia. Wielu Polaków będzie zrozpaczonych
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Kary już nie 500, a 5000 zł. Nieroztropne zachowanie będzie nas drogo kosztować

Jolanta Kwaśniewska uważa, że Polacy oczekują od Agaty Dudy rozmowy oraz jawnych i transparentnych działań. Była pierwsza dama nie rozumie, z czego wynika milczenie żony Andrzeja Dudy.  - Może gdyby Agata Duda była bardziej aktywna, to pensja dla niej byłaby łatwiejsza do zaakceptowania? Zadziwiająca jest jej strategia niewypowiadania się na żaden temat - deklaruje w rozmowie z "Wirtualną Polską". Działaczka społeczna i charytatywna uważa, że obowiązkiem pierwszej damy jest ciężka praca u podstaw. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Duda w spocie wyborczym prezydenta USA. Filmik bije rekordy popularności
  2. Który klub/koło głosował w 100 proc. przeciw podwyżkom dla polityków? Sprawdzamy
  3. Trudno uwierzyć, ile zarabiają nauczyciele. Związkowcy mają dość, grożą radykalnymi krokami
  4. Małgorzata Trzaskowska bardzo boi się o swoje dzieci. "Wszystkim towarzyszą emocje, dzieci już teraz przeżywają swój powrót do szkoły"
  5. Z ostatniej chwili: Kolejna dymisja w rządzie PiS. Odchodzi ważny minister, szef resortu spraw zagranicznych
  6. Łowił spokojnie ryby nad Wisłą. Nagle poczuł mocne szarpanie. Nie mógł uwierzyć, co wyłowił

Źródło: [Wirtualna Polska]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!