Jolanta Kwaśniewska. Jan Bielecki/East NewsŹródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 20 Czerwca 2020

Dziennikarka wyciągnęła tajemnicę z przeszłości Jolanty Kwaśniewskiej. Co pierwsza dama miała do ukrycia?

Jolanta Kwaśniewska, była pierwsza dama, żona prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego jest najlepiej ocenianą polską pierwszą damą. Mimo to jej pobyt w pałacu prezydenckim miał bardzo kontrowersyjny epizod dotyczący jej fundacji, z którego Kwaśniewska nie wytłumaczyła się aż do dzisiaj.

Fundacja "Porozumienie bez barier" została założona przez Jolantę Kwaśniewską w kwietniu 1997 roku. Zajmuje się wyrównywaniem życiowych szans dzieci niepełnosprawnych, chorych i szczególnie pokrzywdzonych przez los, upowszechnianiem wiedzy na temat profilaktyki chorób cywilizacyjnych, popularyzowaniem zdrowego trybu życia przez ogólnokrajowe akcje prozdrowotne oraz walką ze społeczną dyskryminacją ze względu na wiek.

Gwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internetGwiazdor Gogglebox dotkliwie pobity przez nietolerancję wobec LGBT. Porażające i tragiczne nagranie obiegło internetCzytaj dalej

Kontrowersje wokół fundacji

Przypadające na okres kadencji Aleksandra Kwaśniewskiego pierwsze lata działalności fundacji są owiane tajemnicą w kwestiach finansowych. Mimo, że minęło już wiele lat jak dotąd nie są znane nazwiska osób prywatnych, które wpłacały pieniądze na konta fundacji w latach 1997-2004. Ostatecznie ujawniona lista darczyńców z tych lat jest niepełna i zawiera tylko firmy. Fundacja utrzymuje, że przedstawienia listy osób fizycznych zabrania konstytucja i ustawa o ochronie danych osobowych. W 2001 roku Fundacja zgromadziła łącznie 4,5 miliona zł darowiz

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo niepokojące zachowanie Antoniego Macierewicza. Wykrzykiwał zadziwiające hasła, wyrywał mikrofon, wszystko się nagrało
2. Tysiące Polaków dostało bardzo ważne SMS. Nie można ich lekceważyć, nie jest dobrze

Funkcjonowało wtedy również przekonanie, że sowita wpłata na fundację jest w stanie otworzyć wiele drzwi, w tym również drzwi do pałacu prezydenckiego. Z raportów spółek giełdowych wynikało, że wiele firm przekazywało wtedy bardzo duże wpłaty na rzecz fundacji. Były to m.in. PKN Orlen, Kulczyk Holding, Fundacja Warta, PTK Centertel, Grupa Żywiec, Winterthur, Fundacja Banku Zachodniego WBK, Bartimpex i L’Oréal Poland.

Mimo to Jolanta Kwaśniewska niezmiennie oceniana jest jako najlepsza w historii III RP pierwsza dama. W przeprowadzonym niedawno sondażu IBRiS dla WP wskazało ją aż 48,1 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazła się Agata Duda z wynikiem 20,6 proc. Najniższe miejsce na podium otrzymała Maria Kaczyńska: 16,6 proc. Stawkę zamykają Anna Komorowska (2 proc.) oraz Danuta Wałęsa (0,6 proc.).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Personel sklepu miał już dosyć, posypały się mandaty. Wezwali policję, bo klienci nie nosili maseczek
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Co dalej partią Piotra Ikonowicza? "Rzeczpospolita": Zostanie zdelegalizowana
  4. Mateusz Morawiecki i coś, o czym nigdy nie mówił, wszystko wyszło na jaw. "Bili go, szantażowali, kazali kopać własny grób"
  5. TVP Info znów bezczelnie manipuluje i szczuje na LGBT+ bez żadnych oporów. Przesadzili, nie mają żadnych zasad
  6. Nowelizacja prawa drogowego. Spełnienie dwóch warunków pozwoli uniknąć Ci wysokiej kary

Źródło: WP.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News