Jolanta Kwaśniewska. (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 31 Lipca 2020

Wielu nie wie, ale Jolanta Kwaśniewska przeprowadziła prawdziwą rewolucję w naszym kraju. Bez niej wszystko byłoby inne

Jolanta Kwaśniewska jest niezwykle lubiana wśród wielu Polek i Polaków. W prawie każdym badaniu oceniana jest jako najlepsza pierwsza dama w historii naszego kraju. Okazuje się, że ma na swoim koncie o wiele więcej zasług, z których nie każdy zdaje sobie sprawę.

Warto przypomnieć, że niemal każda pierwsza dama prowadzi działalność społeczną oraz charytatywną. Wiele z nich uzyskiwało niemały szacunek wśród Polek i Polaków bez względu na opcję polityczną, do której należał ich mąż. Zarówno Maria Kaczyńska, jak i Jolanta Kwaśniewska odważnie i otwarcie komentowały bieżące wydarzenia polityczne. Żona Aleksandra Kwaśniewskiego do dziś prowadzi fundację na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Ma również wiele zasług na rzecz zwiększenia autonomii pierwszej damy.

Joanna Kurska ukrywała prawdę nt. swojej przeszłości i TVP? Ujawniamy kontrowersyjne fakty, które mogą rozzłościć wieluJoanna Kurska ukrywała prawdę nt. swojej przeszłości i TVP? Ujawniamy kontrowersyjne fakty, które mogą rozzłościć wieluCzytaj dalej

 

Jolanta Kwaśniewska przeprowadziła istną rewolucję. Dzięki niej pierwsze damy mają o wiele więcej możliwości

Urząd pierwszej damy wciąż budzi w Polsce wiele kontrowersji. To, czy żony prezydentów powinny otrzymywać pensję lub innego rodzaju świadczenia, do dziś dzieli opinię publiczną. Małgorzata Trzaskowska podczas ostatniej kampanii prezydenckiej wskazywała, że pierwsze damy powinny przynajmniej odprowadzać składki emerytalne. Wiele feministek wskazywało, że urząd ten w dużej mierze uzależnia kobiety od swoich mężów. 

Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki Wyciekły najnowsze i straszne informacje na temat motywu podpalacza domu bohaterki "Nasz Nowy Dom". Okropne i nieludzkie, poniżej pasaCzytaj dalej

 - W tamtym czasie nie wiedziałam, jak będę funkcjonowała. Rezygnowałam z dotychczasowego życia, nie mając pojęcia, jakie staną przede mną wyzwania. Wiedziałam jedno - nie będę bezczynna. Po zaprzysiężeniu mojego męża na urząd Prezydenta, próbowałam dopytać się o moją rolę. Wówczas nie istniały w Polsce żadne ramy ani standardy określające rolę, czy zasady działalności pierwszej damy - deklarowała Kwaśniewska w rozmowie z "Onetem".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Filmik z tańcem Kingi Dudy podbija internet. O córce prezydenta wypowiedzieli się także jej znajomi ze szkoły 2. Tragiczne doniesienia, zaginęła gwiazda Projekt Lady. Trwa pilna akcja poszukiwawcza, może być w niebezpieczeństwie

Jolanta Kwaśniewska nieustannie dba o utrzymywanie dobrego kontaktu z innymi ludźmi. Jej zdaniem pierwsze damy nie powinny izolować się od społeczeństwa. Priorytetem dla żony czołowego polityka SLD było też wsłuchiwanie się w głos ludu. Swoją wiarygodność budowała ciężką i solidną pracą na rzecz najbardziej potrzebujących. Już od 1995 roku Kwaśniewska łączyła, a nie dzieliła obywateli. Działaczka utrzymywała też znaczną niezależność względem swojego męża. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Agata Duda odmawia wywiadu dziennikarzowi. Dziennikarz twierdzi, że o niego nie zabiegał
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię

Źródło: Viva/Onet

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]