Jolanta Kwaśniewska. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 10 Marca 2020

Nagrano odważną wypowiedź Jolanty Kwaśniewskiej. Mądre i ważne słowa nie każdemu się spodobają

Jolanta Kwaśniewska zapisała się w świadomości Polek i Polaków, jako jedna z najaktywniejszych pierwszych dam III RP. Nie bez powodu to właśnie ją najczęściej zestawia się z Agatą Dudą. Oczywiście po to, by podkreślić kontrast między obiema paniami. Obecna pierwsza dama, choć wyjątkowo intensywnie zajmuje się działalnością charytatywną, trzyma się jak najdalej od polityki i komentowania bieżących, społecznych problemów. Z pewnością nie zdobyłaby się na opinię, jaką wygłosiła jedna z jej poprzedniczek.

Jolanta Kwaśniewska, choć od czasu prezydentury jej męża minęła już ponad dekada, nie tylko króluje w sondażach, w których Polki i Polacy pytani są o ich ulubioną pierwszą damę, ale i w tych stricte prezydenckich. W badaniu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu", respondenci pytani byli o to, którą kobietę najchętniej zobaczyliby w roli głowy państwa. Najwięcej, bo aż 28 procent badanych zagłosowałoby na Jolantę Kwaśniewską.

SE: Mama Grażyny Torbickiej dostaje skandalicznie niską emeryturę. Jak za tyle przeżyć?SE: Mama Grażyny Torbickiej dostaje skandalicznie niską emeryturę. Jak za tyle przeżyć?Czytaj dalej

Jolanta Kwaśniewska najaktywniejszą pierwszą damą

Czym pierwsza dama lat 1995-2005 zaskarbiła sobie taką sympatię narodu? Przede wszystkim aktywnością i bezkompromisowością. Na tle pozostałych pierwszych dam, sprawia wrażenie wyjątkowo zaangażowanej w politykę. Kwaśniewska była m.in. członkinią Kongresu Kobiet, jednej z największych w tamtym czasie inicjatyw feministycznych w Polsce.

– W tych religiach, w których Bóg jest rodzaju męskiego – a więc również w katolicyzmie – światem rządzi mężczyzna. To religia i tradycja tworzą naszą mentalność. Dlaczego, pomimo tak wielkich zmian obyczajowych, kobiety wciąż inaczej wychowują chłopców niż dziewczynki? Musimy uwolnić się od schematów – mówiła swego czasu w rozmowie z Agatą Młynarską.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent podjął nagłą decyzję
2. Zaszli od tyłu, użyli butelki. Wyrwali plecak, telefony i uciekli. Napad na młodych mężczyzn w Piasecznie

Kwaśniewska zdaje się pozostawać wierna swoim poglądom o czym świadczyć może udostępnione przez dziennikarkę Polsat News Agnieszkę Gozdyrę, z okazji dnia kobiet nagranie. Widzimy na nim mówiącą o szklanym suficie Kwaśniewską.

- To, że tylko 10 proc. kobiet jest w zarządach firm jest dla mnie czymś niepokojącym. To jest zastanawiające i może to jest pytanie do naszych wspaniałych panów: po co? Bo co? Na co dzień radzicie się nas w domach, na co dzień korzystacie z naszych umiejętności, z tego, co mamy w naszych głowach, do rozwiązywania ważnych problemów, tylko nie chcecie się z nami kasą dzielić - mówi Kwaśniewska.

Wyobrażacie sobie Agatę Dudę podnoszącą podobny temat?

Link do nagrania znajdziecie tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec sezonu skoków narciarskich. Zapadła oficjalna decyzja federacji
  2. Szukają szczepionki na wirusa z Wuhan. Ochotnikom oferują równowartość 17 tys. zł
  3. Niezrozumiałe, natychmiastowe zwolnienie. Po 19 latach pracy z anteny Polskiego Radia znika uwielbiana dziennikarka
  4. Polacy nie zastanawiają się nad emeryturą. Zaskakujący sondaż zdradza wszystko
  5. Nie tylko Kurski ma zostać odwołany. Znamy potencjalnych następców
  6. 42 osoby nie żyją, chciały ratować się przed chorobą z Chin. Tragedia za granicą

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News