Joanna Lichocka PiS. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 24 Lipca 2020

Posłanka PiS publicznie "drapała się" środkowym palcem. Zapadła pilna decyzja, media nie mają wątpliwości

Joanna Lichocka, jak donoszą media, straciła swoje stanowisko. Ma to stanowić konsekwencje niewybrednego gestu, jaki pokazała posłom opozycyjnym na sali obrad Sejmu. Zdjęcia i filmy z tego wydarzenia oburzyły tysiące Polek i Polaków, którzy w bardzo negatywny sposób komentowali poczynania parlamentarzystki.

Joanna Lichocka ponownie znalazła się na językach, gdy na początku tego roku, podczas debaty dotyczącej przekazania 2 mld zł Telewizji Polskiej, pokazała posłom opozycyjnym środowy palec. Uczyniła to tuż po odrzuceniu senackiego weta, a więc triumfie planu Prawa i Sprawiedliwości. Jako że na parlamentarzystkę wylała się ogromna fala krytyki, próbowała tłumaczyć, że jedynie drapała się pod okiem. Wielu wyborców nie dało jednak wiary podobnym zapewnieniom.

W całym kraju właśnie ruszyły gigantyczne protesty. Polki i Polacy są zbulwersowani, ruszyli na uliceW całym kraju właśnie ruszyły gigantyczne protesty. Polki i Polacy są zbulwersowani, ruszyli na uliceCzytaj dalej

- Szanowni Państwo, gdybym chciała pokazać gest środkowego palca posłom PO, którzy po chamsku zachowywali się na sali plenarnej, to bym to zrobiła. Przesuwałam dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie bo byłam zdenerwowana. Nic więcej, a politycy PO sądzą po sobie. To ich styl - twierdziła tuż po wybuchu afery sama Lichocka, komentując sprawę za pośrednictwem swego profilu na Twitterze.

Joanna Lichocka straciła stanowisko

Rodzice znęcali się nad malutkim Wiktorkiem i doprowadzili do jego tragicznej śmierci. Teraz na jaw wyszły dramatyczne szczegółyRodzice znęcali się nad malutkim Wiktorkiem i doprowadzili do jego tragicznej śmierci. Teraz na jaw wyszły dramatyczne szczegółyCzytaj dalej

Chociaż awantura zdążyła nieco ucichnąć, a do głośnego palca Lichockiej powraca się coraz rzadziej, sama posłanka poniosła konsekwencje tych działań. Jak poinformowały Wirtualne Media, a za nimi także Onet, polityczka została odwołana ze stanowiska wiceprzewodniczącej kultury. Sprawę zdążyła już skomentować także posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która potwierdziła rzeczone doniesienia.

- Okazuje się, że sprawiedliwość i zasady elementarnej przyzwoitości nie opuściły Sejmu na dobre. Za pokazanie Polkom i Polakom, a także Posłankom i Posłom środkowego palca Joanna Lichocka została właśnie odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej sejmowej komisji kultury - przekazała parlamentarzystka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kochaliśmy go za filmy na TVP, w TVN i Polsacie. Media właśnie obiegła informacja o jego śmierci
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Aż się zdziwisz na zakupach, okazja w Biedronce. Akcja mówi o 2 za darmo, ale możesz wziąć nawet 6
 

Jak donoszą media, Lichocką odwołano większością 14 głosów. Jedna osoba zdecydowała się wstrzymać od głosu, a 13 wstawiło się za posłanką. Ostatecznie i tak utraciła jednak dotychczasową pozycję.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmar nad Bałtykiem. Para wybrała się na spacer, chwilę później walczyli o życie
  2. Uwaga kierowcy, zabierają prawa jazdy na potęgę. Możesz je stracić nie tylko za prędkość
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Dramatyczne doniesienia znad polskiego morza. Koronawirus w markecie. Sklep odwiedziło mnóstwo turystów

Źródło: Onet