Joanna Kurska z mężem w trakcie meczu Polska-Austria.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Sierpnia 2020

Cała prawda o unieważnieniu ślubu Jacka i Moniki Kurskich. Pikantne kulisy, które zaskakują

Joanna Kurska nie jest bynajmniej postacią anonimową. Zainteresowanie osobą dziennikarki znacznie wzrosło jednak po ślubie kościelnym zawartym z Jackiem Kurskim, który był tym samym drugim przypadkiem, gdy polityk PiS stanął przed ołtarzem. W rozmowie z tygodnikiem "Sieci" prezes TVP wskazał, że oboje walczyli, by ratować swoje poprzednie małżeństwa.

Ślub Joanny i Jacka Kurskich nadal rozgrzewa krajowe media. Unieważnienie trwającego blisko 20 lat związku małżeńskiego z Moniką Kurską, którego owocem było spłodzenie trójki dzieci, rozwody "nowej młodej pary" i ich kontrast wobec narracji Prawa i Sprawiedliwości (partii pana młodego), w której przekonuje się o nas o wartości tradycyjnego modelu rodziny – kontrowersji było dość, by przez kilkanaście dni nazwisko Kurskiego nie schodziło z nagłówków.

Restauracje, które upadły po Restauracje, które upadły po "Kuchennych rewolucjach". Czy Magda Gessler jednak nie umie uratować każdego miejsca?Czytaj dalej

Do sprawy budzącej bodaj najwięcej emocji – stwierdzenia przez Kościół, że pierwsze małżeństwo prezesa TVP było nieważne już w chwili jego zawarcia – odniósł się sam zainteresowany. Szczegóły wywiadu, jakiego Jacek Kurski udzielił tygodnikowi "Sieci", przytacza "Fakt".

Joanna Kurska i ślub w Łagiewnikach

Powracający na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej, który w znaczny sposób przyczynił się do reelekcji Andrzeja Dudy, zapewnia, że zarówno on, jak i jego nowa wybranka "zrobili wszystko, co można było, by ratować małżeństwa". – Unieważnienie też nie było proste i miało swoją cenę – zaznacza związany z obozem Prawa i Sprawiedliwości polityk. Jak zapewnia, cały proces był niezwykle długotrwały.

Spalony dom nie jest jedyną tragedią w programie Spalony dom nie jest jedyną tragedią w programie "Nasz Nowy Dom", Katarzyny Dowbor. Nie żyje inna uczestniczkaCzytaj dalej

Procedura pozwalająca Jackowi i Monice Kurskim unieważnić swój związek małżeński rozpoczęła się jeszcze w 2016 roku. Po dwóch latach prezes TVP i jego nowa wybranka mogli wyznać sobie miłość w urzędzie stanu cywilnego. Polityk przekonuje, że jest to "poważny związek, prawdziwa miłość, a ludzie zaangażowani są wierzący". Kurski wskazał, że unieważnienie pierwszego związku było koniecznością. Bez niego oboje byłych już małżonków "zmagaliby się z pewną dziurą i pustką w sercu i duszy".

Wielokrotnie cytowane były również słowa Jacka Kurskiego dotyczące "hejtu", jaki miał posypać się na parę młodą. – Ludzie zachowują się, jakby nie mieli własnego życia – ocenił. Zapewnił, że ci, którzy krytykują związek młodej pary, sami "często żyją w konkubinatach i zdradzają swoich współmałżonków". – To ludzie nieszczęśliwi, którzy nie potrafią ułożyć sobie własnego życia. To ludzie nieszczęśliwi i samotni, którzy albo nie wierzą w miłość, albo nigdy jej nie spotkali. To jęk zawiści – przekazał, cytowany przez "Fakt". Wspomniany hejt miałby wynikać z zazdrości, ta zaś z powodu, że osoby w tym wieku "potrafią sobie ułożyć życie i wyprostować sobie ścieżki i żyć pełnią sakramentalnego życia".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ujawniono nowe, przerażające fakty nt. mamy małej Madzi. Włos się jeży
2. Niebywałe nagranie Jacka Kurskiego sprzed 12 lat trafiło do sieci. Na spotkaniu nagle chwycił gitarę, ma talent?
3. Aresztowany mąż Magdaleny Ogórek. Na oświadczenie dziennikarki nie trzeba było długo czekać

Nie mniej kontrowersji wzbudziło jednak samo miejsce uroczystości, na które państwo młodzi wybrali krakowskie Łagiewniki. – Bardzo chcieliśmy wziąć ślub w świątyni, która nie jest przypadkowa. I takie są Łagiewniki. Bo już trzy lata temu odkryliśmy dla siebie fenomen Koronki do miłosierdzia Bożego, od wielu miesięcy staramy się odmawiać wspólnie tę modlitwę w ciągu dnia, średnio cztery–pięć razy w tygodniu, zdzwaniając się specjalnie w tym celu. I także dlatego wprowadziłem profesjonalną transmisję tej ważnej chwili do TVP3. Czułem, że tej modlitwy, w pięknej oprawie, szukają też inni ludzie – zapewnił Kurski na łamach tygodnika "Sieci".

Nieco inaczej sprawę widział m.in. Tomasz Sekielski. Przypomnijmy, że w trakcie rozmowy z Bartkiem Węglarczykiem, która odbyła się z okazji kolejnej edycji festiwalu Pol’and’Rock, dziennikarz przekonywał: – Kurski otrzymał podziękowania od Kościoła. Wszyscy są zadowoleni. Kurski wspiera Łagiewniki, bo tam Koronka jest transmitowana codziennie przez TVP. Więc myślę, że ten sojusz jest faktem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje polski aktor. Rodzina zmarłego poprosiła wszystkich o jedną nietypową rzecz, chodzi o jego pogrzeb
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Tęczowa flaga na pomniku Chrystusa w Warszawie. Profanacja czy manifest
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy
  7. W jednej chwili wszystko znikło. Nic nie dało się zrobić. Mieszkańcy zachodniej Polski są zdruzgotani

Źródło: fakt.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!