Joachim Brudziński. (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 2 Stycznia 2021

Joachim Brudziński w mocnych słowach o szczepieniach poza kolejnością, wspomina o PiS. „Powinien wylecieć ze stanowiska"

Joachim Brudziński za pośrednictwem Twittera w niebywale ostrych słowach komentował działania celebrytów, którzy przyjęli szczepienia poza wyznaczoną kolejnością. Pisał o "tałatajstwie" i rzucał wulgaryzmami. Odniósł się także do zaszczepionego starosty z Prawa i Sprawiedliwości.

  • Wciąż trwa konflikt dotyczący 18 celebrytów zaszczepionych poza kolejnością
  • Okazało się, że poza Millerem, Jandą i Sewerynem, preparat przyjął także starosta, należący do Zjednoczonej Prawicy
  • Joachim Brudziński nieustannie komentuje aferę. Pisze o elicie, tałatajstwie i rzuca przekleństwami

Nowy rok upływa pod znakiem afery szczepionkowej. Na terenie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w ramach niejasnej akcji "promowania szczepień" preparat Pfizera i BioNtech-u przyznano między innymi Leszkowi Millerowi, Krystynie Jandzie, czy też Andrzejowi Sewerynowi. W konflikt włączył się sam Joachim Brudziński, pisząc o "celebryckim tałatajstwie"

Joachim Brudziński naobrażał osoby publiczne, które zaszczepiły się poza kolejką

"Jakimi najlepiej słowami zwrócić się do zaszczepionego bez kolejki celebryckiego "tałatajstwa"? Onegdaj, jak na kulturalną "elitę" przystało, czuli się ci przedstawiciele albo (CYTUJE!!) ob***ni przez rząd PIS, albo wrzeszczeli pod adresem tego rządu (CYTUJE!!!):wy*****alaj" - czytamy w pierwszym wpisie Joachima Brudzińskiego.

Chwilę później w mediach społecznościowych zaczęła krążyć informacja o staroście z Prawa i Sprawiedliwości. Tomasz Szańka, bo o nim mowa, także podszedł do zabiegu, choć nie należy do "grupy 0". Użytkownicy Twittera prędko odkryli incydent, by krytykować Brudzińskiego. Na reakcję europarlamentarzysty nie trzeba było długo czekać. 

"Żeby była sprawa jasna, jeżeli ktoś z obozu obecnej władzy w sposób nieetyczny, wykorzystując swoją pozycję czy stanowisko, z naruszeniem procedur i kolejki zaszczepił się przed personelem medycznym, czy osobami z grupy szczególnego ryzyka, powinien wylecieć ze stanowiska na zbity pysk" - komentował polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Kolejna artystka przyjęła szczepionkę i zaskakująco skomentowała. Kolejna artystka przyjęła szczepionkę i zaskakująco skomentowała. "Jest mi bardzo przykro"Czytaj dalej

Ostatecznie Szańka został usunięty z Prawa i Sprawiedliwości. Internauci wciąż nie dawali spokoju Joachimowi Brudzińskiego. Padły więc kolejne, niecodzienne deklaracje, wymierzone w opinię publiczną. 

"Nic mnie tak nie bawi jak moralizatorskie uwagi wulgarnych i pełnych nienawiści hejterów. Jak przemówić do nich w ich stylu i ich językiem, to nagle czują się zniesmaczeni i oburzeni. Jesteście śmieszni i żałośni, a wasze nienawistne bluzgi obchodzą mnie tak, jak zeszłoroczny śnieg" - czytamy.

Minister zdrowia zapowiedział już przeprowadzenie kontroli w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

- Sprawdzimy, ile szczepionek było dla medyków. Przeanalizujemy, czy osoby, które zostały zaszczepione poza personelem, zostały zaszczepione w ramach wykorzystywania nadwyżek - komunikował Adam Niedzielski. Co więcej, w przypadku wykrycia nieprawidłowości padnie wniosek o wyciągnięcie konsekwencji przez samego rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Polityk jest związany z Prawem i Sprawiedliwością od samego początku istnienia partii. Wcześniej, bo w 1991 roku, Brudziński współtworzył Porozumienie Centrum. Autor niewybrednych komentarzy sprawował funkcję posła w Sejmie V, VI, VII i VIII kadencji. Obecnie reprezentuje Polaków w Parlamencie Europejskim.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Twitter/Joachim Brudziński]