Jeże są jednymi z głównych podopiecznych spośród dzikich zwierząt w ośrodku rehabilitacji "Jeżurkowo". Apel o pomoc na stronie ratujemyzwierzaki.pl.. Facebook/Jeżurkowo Ośrodek Rehabilitacji ZwierzątŹródło: Facebook/Jeżurkowo Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 1 Lipca 2020

"Jeżurkowo" potrzebuje Waszej pomocy. Dajmy jeżom drugie życie

Jeże są jednymi z głównych podopiecznych spośród dzikich zwierząt, składających się z małych ssaków, w ośrodku rehabilitacji "Jeżurkowo". Zwierzęta ratowane i leczone są wyłącznie dzięki prywatnym darczyńcom, ośrodek nie korzysta z pomocy instytucji państwowych. Po rehabilitacji, gdy ssaki są już odchowane i zdrowie, wypuszczane są na wolność. Potrzebne jest wsparcie finansowe dla ośrodka, żeby mógł dalej sprawnie działać i pomagać. Stąd apel o pomoc, który pojawił się na stronie ratujemyzwierzaki.pl wraz ze zbiórką pieniędzy.

Do tej pory na największym w Polsce portalu pomocy zwierzętom, ratujzwierzaki.pl, zbiórkę na rzecz ośrodka rehabilitacji "Jeżurkowo" wsparło już kilkadziesiąt osób, a dzięki nim uzbierano już ponad 2,5 tys. zł. Potrzeba jednak więcej pieniędzy. Na ten moment brakuje jeszcze ponad 93 tys. zł. Zbiórka "Rozbudowujemy Jeżurkowo" rozpoczęła się 30 czerwca, a zakończy się 31 sierpnia.

Tysiące Polek i Polaków otrzymało druzgocące rachunki. Tysiące Polek i Polaków otrzymało druzgocące rachunki. "Myślałem, że oszczędzę czas i pieniądze"Czytaj dalej

Jeże są jednymi z podopiecznych ośrodka rehabilitacji "Jeżurkowo". Na stronie ratujemyzwierzaki.pl ruszyła zbiórka

Jak informują pracownicy ośrodka rehabilitacji zwierząt "Jeżurkowo", od 2011 roku placówka zajmuje się pomocą dla małych dzikich ssaków. Głównymi podopiecznymi ośrodka są jeże europejskie. Jest to gatunek zwierząt chronionych. Grono podopiecznych z roku na rok stale się powiększa, a wraz z tym potrzeba więcej przestrzeni. W 2019 roku, dzięki pomocy darczyńców, fundacja nabyła działkę przylegającą do "Jeżurkowa". Od kilku lat, obok najliczniejszych jeży, podopiecznymi ośrodka są także m.in. wiewiórki. Do ośrodka rehabilitacyjnego "Jeżurkowo" trafia co roku kilkadziesiąt rannych lub osieroconych wiewiórek i innych podobnych ssaków, takich jak chociażby małe borsuki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jarosław Kaczyński ma "tajny plan". Ma pomóc Dudzie wygrać, zaskakujące doniesienia mediów
2. Smutek i żałoba w Watykanie. Tragiczna wiadomość obiegła media

Na wspomnianej wcześniej działce wiosną tego roku wybudowano nowe woliery adaptacyjne. W nich ranne lub osierocone zwierzęta przygotowują się do powrotu na wolność. W ich skład wchodzi pięć wolier dla jeży i jedna dla wiewiórek. Teraz potrzebne są pieniądze na kolejne niezbędne wydatki w celu poprawy bytu podopiecznych ośrodka. - "Jeżurkowo" stanęło teraz przed dużym i kosztownym problemem - pilnie potrzebna jest ogromna, uniwersalna woliera dla innych gatunków ssaków, które incydentalnie trafiają do ośrodka. A nowi podopieczni pojawiają się coraz liczniej - apeluje "Jeżurkowo". "Projekt naszej woliery jest już gotowy, bardzo prosimy Państwa o wsparcie budowy.  Dzięki temu dzikie zwierzęta bez problemów przystosują się do powrotu na wolność" - czytamy.

Link do zbiórki tutaj.

Facebook/Jeżurkowo Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 5 tys. zł do wzięcia. Dziś rusza nabór wniosków, ale lepiej nie zwlekać
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. Nagła awantura na konferencji sztabu Andrzeja Dudy. W centrum dziennikarka TVN, wszystko trafiło do sieci
  4. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  5. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  6. Ziemia jest najgorętsza od 6500 lat. Jaki los czeka naszą planetę?

Źródło: ratujemyzwierzaki.pl / Facebook