Jerzy Owsiak. wikipedia.org
Źródło: wikipedia.org
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Grudnia 2019

Jurek Owsiak nie szczędził słów dziennikarzowi TVP. "Mroczne, czarne, nieprawdopodobnie złe dusze"

Jerzy Owsiak okazał wsparcie szkalowanej Prezes Sądu Najwyższego. Przy okazji mocno uderzył w TVP.

Swoje wsparcie dla Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzaty Gersdorf, która została nazwana "szlampą" przez dziennikarza TVP Cezarego Gmyza, wyraził na Facebooku Jerzy Owsiak. "Jestem z Panią", czytamy na początku.

Prokuratura okręgowa w Warszawie umorzyła postępowanie w sprawie wypowiedzianych przez dziennikarza TVP słów. "Prokurator nie widział powodu, aby za tego rodzaju stwierdzenie chociażby pogrozić palcem, autora słów upomnieć, zwrócić uwagę na niestosowność takich określeń", pisze lider WOŚP

Jerzy Owsiak: "TVP nie pierwszy raz złamało wszystkie standardy"

Słowo "szlampa" możemy tłumaczyć jako "zdzira" czy "szmata".

"To słownictwo po prostu z piekła rodem, z jakichś najbardziej ponurych lochów, które coraz częściej staje się językiem powszechnym w publicznych wypowiedziach. Taka wypowiedź powstać tylko w najbardziej mrocznych, czarnych, nieprawdopodobnie złych duszach. Z takimi określeniami i porównaniami nie raz osobiście spotykałem się, także w mediach publicznych (...)", oceniał Owsiak.

Większość z nas źle gotuje makaron. Szefowie kuchni odradzają stosowanie popularnej metodyWiększość z nas źle gotuje makaron. Szefowie kuchni odradzają stosowanie popularnej metodyCzytaj dalej

Następnie wspomniał proces walki z hejtem: "Ja i nasza Fundacja, dzięki milionom Polaków, dajemy sobie radę z hejtem. Zwłaszcza teraz, dzisiaj, przed Finałem, czujemy ogromne Rodaków wsparcie. Finału. Tyle spotkań, odwiedzin fantastycznych młodych ludzi, którzy przyjeżdżają z całej Polski i Europy, aby się przywitać, zrobić fotę, nagrać reklamówkę dla sztabów. To pozwala odgrodzić się od tego nieprawdopodobnego chamstwa, butnego języka, szubienic z fotografiami żyjących ludzi, tego ogromu szczucia jednych na drugich".

"Kuriozalnie jest pocieszać osobę, która jest Pierwszym Prezesem Sądu Najwyższego i spotyka się z tak nieprawdopodobnie niesprawiedliwą decyzją wymiaru sprawiedliwości. Powiem Pani tak: mam podobne problemy, a jeszcze większe przede mną. Ale tę zawstydzającą decyzję wydała „zepsuta” prokuratura, której można się bać. Zezwolenie na taką wypowiedź może być powodem do strachu", dodał.

Wspomniał również, że nie jest to pierwsza sytuacja, gdy TVP złamało dziennikarskie standardy, mając na myśli sprawę wymazania przez Telewizję Polską serduszka WOŚP.

"Oprócz redaktora, który na to wpadł, był także ktoś kto to montował, kto wstawił piksele, kto to wyemitował czy zapowiedział. Nieprawdopodobnie, jak dużo ludzi siedzi w tej sieci kłamstwa i dyskredytowania innych oraz ich działań, jeśli tylko takie polecenie wyda prezes Telewizji", zakończył swój wpis lider WOŚP.

ZOBACZ TAKŻE:

1. "PiS nie będzie rządzić w Polsce za 4 lata". Mocna teoria Donalda Tuska

2. Wizyty u lekarki nie zapomni do końca życia. "Nazwała mnie bezbożnicą"

3. Krystyna Pawłowicz jest sędzią TK od wczoraj. Już wpłynął wniosek o jej ukaranie

4. Odstaw alkohol na miesiąc, a z twoim ciałem zadzieją się niezwykłe rzeczy. Jakie są korzyści abstynencji?

5. Polsat podaje porażające szczegóły tragedii, w której zginął Janusz Dzięcioł. Wyjątkowo straszna śmierć

6. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz