Jedzenie w szpitalach nie przestaje zaskakiwać. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 25 Stycznia 2020

Tak skandalicznego dania w polskim szpitalu jeszcze nie widzieliśmy. Dostała je pacjentka w 40 tygodniu ciąży

Jedzenie w szpitalach nie kojarzy się Polkom i Polakom szczególnie dobrze. Trudno się dziwić. Wiecznie niedofinansowana służba zdrowia i braki kadrowe wśród lekarzy owocują licznymi patologiami.

O kilku z nich zdarzało nam się już pisać. Dopiero co głośno było o przypadku 90-letniego Pana Karola, który przywiózł na SOR warszawskiego szpitala swoją plującą krwią żonę. Kobieta na przyjęcie do szpitala czekała prawie trzy dni i nikt nie pomyślał przy tym, by podać jej chociaż posiłek.

To tylko jeden z oburzających, ale nie najbardziej skandalicznych przypadków. W ubiegłym roku cała Polska żyła sprawą mężczyzny, który na SOR trafił z opuchniętą, siną nogą. Po 9 godzinach czekania na pomoc, było już za późno. Mężczyzna zmarł.

Ksiądz ukarał rodzinę za skorzystanie z usług innego zakładu pogrzebowego. Gdzie chrześcijańskie wartości?Ksiądz ukarał rodzinę za skorzystanie z usług innego zakładu pogrzebowego. Gdzie chrześcijańskie wartości?Czytaj dalej

Do opinii publicznej co jakiś czas przebijają się również przykłady szpitalnych posiłków. Ostatnio rzadziej - zdaje się, że przyzwyczajeni do widoku skromnych dań Polki i Polacy pogodzili się z faktem, iż zostały one zepchnięte do niszy - internetowych grup i forów. Właśnie w jednym z takich miejsc znaleźliśmy zdjęcie posiłku, którego skład iście poraża.

Jedzenie w szpitalach nie przestaje zaskakiwać

Na zdjęciu, które opublikowane zostało w grupie "Jedzenie w szpitalach", widzimy dokładnie jedną kromkę białego chleba. Co do niej? Mikroskopijna kostka masła, podobnej wielkości kawałki ogróka oraz coś przypominającego drób.

- Witaminki dla kobiety w 40 tygodniu ciąży - brzmi opis zdjęcia.

Jak dowiadujemy się z komentarzy, tak wykwintne dania serwowane są w Strzelcach Opolskich. Komentujący wpis internauci i internautki sugerują, że na o wiele lepsze posiłki liczyć można w więzieniu.

Jedzenie w szpitalach nie przestaje zaskakiwać

ZOBACZ TAKŻE:

1. Już za tydzień 2 miliony osób będzie płacić więcej o 100 złotych. Podwyżka nie do uniknięcia

2. Doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Odczuło je 5 państw, opłakane skutki widać na nagraniach

3. Niewyobrażalnie skrzywdził swojego psa. Sąsiedzi zamiast zareagować, zachowali się haniebnie

4. Beata Tadla mocno o Danucie Holeckiej. Musiało boleć

5. Czego boi się Tadeusz Rydzyk? Dziennikarze zwrócili uwagę na jeden szczegół

6. Wirus Wuhan właśnie dotarł do Europy. Zakażeni cierpią męki