. Źródło: Brak
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 8 Lutego 2020

Zdjęcie odbierające apetyt. Winne kuchenne naczynie, które posiada każdy z nas

Jedzenie nie zawsze jest niezdrowe samo z siebie. Czasami zaczyna nam szkodzić dopiero po konkretnej obróbce. Przekonała się o tym na własnej skórze jedna z naszych czytelniczek. Przesłane do redakcji zdjęcie odbiera apetyt.

Lekarze ostrzegają przed poszczególnymi pokarmami, które mogą zwiększać szansę na wystąpienie chorób. Ostatnio w kontekście raka coraz głośniej mówi się o czerwonym mięsie i alkoholu. Niestety, nawet prowadząc wzorową dietę, przy nieumiejętnej obróbce pokarmów możemy narazić się na śmiertelne niebezpieczeństwo. Wbrew pozorom nie chodzi tutaj o teflon, którego rakotwórczość była już kilkakrotnie obalana przez naukowców.

Beata Tyszkiewicz wolałaby o tym nie wspominać? Pikantne tajemnice jej przeszłościBeata Tyszkiewicz wolałaby o tym nie wspominać? Pikantne tajemnice jej przeszłościCzytaj dalej

Na zdjęciu, które wysłała nam jedna z czytelniczek widać, do czego prowadzić może używanie tej samej patelni przez wiele lat.

Jedzenie, które zmieniło kolor

Kobieta przyznaje, że od dawna korzystała ze stalowego woka. Nie pamięta nawet, w jakich okolicznościach znalazł się w jej domu. Przyrząd musiał jednak być bardzo stary, ponieważ pozostawione na nim jedzenie po kilkunastu godzinach zmieniło kolor.

- Dziś rano chciałam odgrzać makaron, który przez noc stał na woku. Kiedy go obróciłam, zobaczyłam że zmienił kolor - napisała nam.

Kobieta ostrzega przed nadmierną eksploatacją narzędzi kuchennych. O rozkładającej się na woku farbie dowiedziała się przez przypadek. Wcześniej używała go regularnie.

Jedzenie odbarwione od patelni

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zgłoszenia tylko do końca marca. Ty też możesz dostać nawet 2,5 tys. zł

2. Katastrofa samolotu w USA. Wszyscy pasażerowie i pilot zginęli

3. Ku przestrodze, mrożące krew w żyłach nagranie. Kobieta w ciąży wbiegła na tory

4. 500 plus w obecnej formie funkcjonować będzie tylko do przyszłego roku. Niepewny los świadczenia

5. Ksiądz nagradza hojnych parafian. Wiemy, na co wyda datki zebrane po kolędzie

6. Pięć młodych osób zginęło na miejscu w zachodniej Polsce. Prokuratura przekazała porażające szczegóły

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News