Jędraszewski. flickr.com
Źródło: flickr.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 9 Grudnia 2019

Jędraszewski porównany do Himmlera. Może ponieść konsekwencje

Jędraszewski posługuje się językiem nazistów? OMZRiK porównuje słowa arcybiskupa do tych wypowiedzianych przez Heinricha Himmlera, jednego z głównych przywódców nazistowskich Niemiec.

"POLSKI KOŚCIÓŁ POSŁUGUJE SIĘ JĘZYKIEM NAZISTOWSKICH ZBRODNIARZY", alarmuje na swoim Facebookowym profilu Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Chodzi m. in. o słowa abp. marka Jędraszewskiego dotyczące LGBT. Arcybiskup mówił o "tęczowej zarazie".

Jędraszewski porównany do Himmlera

Patrząc na zamieszczone przez Ośrodek zdjęcie, porównanie słów obu panów nie wydaje się bezzasadne.

Jak zaznacza OMZRiK, nie istnieje coś takiego jak "ideologia LGBT", jak i "ideologia heteroseksualna". "Jest społeczność osób LGBT, społeczność którą tworzą żywi, czujący ludzie których to biskup Jędraszewski chce zwalczać jak zarazę", czytamy w poście.

Radio Maryja wspiera modlitwą przemoc wobec kobiet? Niech nas ktoś obudziRadio Maryja wspiera modlitwą przemoc wobec kobiet? Niech nas ktoś obudziCzytaj dalej

Jędraszewski oskarżony

Ośrodek staje w obronie dyskryminowanych osób. Pisze o ich prześladowaniu przez polskich hierarchów kościoła katolickiego. Informuje jednocześnie, że zostało złożone zawiadomienie o "popełnieniu przestępstwa propagowania zakazanego totalitarnego ustroju państwa przez Jędraszewskiego i innych polskich biskupów".

"Kto nie zna historii, ten skazany jest na jej ponowne przeżycie", wspomina słowa Santayany jeden z komentujących post internautów.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Fani pogrążeni w żałobie. Nie żyje gwiazda "Och Karol" i "Czterdziestolatka", Irena Laskowska

2. O ile wzrośnie akcyza? Szykujcie się na podwyżk

3. Jest oficjalna deklaracja Szymona Hołowni ws. startu w wyborach prezydenckich 2020

4. Opłatek z daniną na rzecz kościoła. "Będziemy musieli wpisywać dochód?"

5. Dziewczyna żegna umierającego chłopaka po raz ostatni. Zdjęcie ich spotkania jest porażające, nie da się go zapomnieć

6. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz