Jakie były najciekawsze odpowiedzi uczestników "Jeden z dziesięciu" na pytanie o zainteresowania?. (screen) Youtube/DominikŹródło: (screen) Youtube/Dominik
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 24 Listopada 2020

Prowadzący programu "Jeden z dziesięciu" zadał najprostsze pytanie. Odpowiedź o zainteresowaniach uczestnika powala na łopatki

"Jeden z dziesięciu" to prawdopodobnie najbardziej wymagający pod względem wiedzy teleturniej w polskiej telewizji. Od lat podczas przedstawiania się uczestnicy podają informację, skąd są, czym się zajmują i jakie mają zainteresowania. Jak wypadają najbardziej oryginalne z odpowiedzi?

Niektóre odpowiedzi były niezwykle zaskakujące.

Kardynał Dziwisz przerwał milczenie, odpowiedział na oskarżenia. Błądzi w swoich tłumaczeniach po filmie TVNKardynał Dziwisz przerwał milczenie, odpowiedział na oskarżenia. Błądzi w swoich tłumaczeniach po filmie TVNCzytaj dalej

"Jeden z dziesięciu": zainteresowania - żona kolegi

"Jeden z dziesięciu" to jeden z najbardziej popularnych teleturniejów w Polsce. Wielu widzów uważa, że jest też najbardziej wymagający, bo pytania, mimo przewidywalności kategorii, dotyczą często bardzo wąskich dziedzin. Od lat program prowadzi niezrównany Tadeusz Sznuk, który po odpowiedzi na pytanie, komentuje je również za pomocą trzymanej w ręku karty.

Na początku każdego odcinka uczestnicy (a jest ich dziesięciu, jak wskazuje nazwa programu), mówią, jak się nazywają, skąd pochodzą, gdzie pracują i jakie są ich zainteresowania. To ostatnie pytanie bywa czasem miejscem na wesołe popisy elokwencji i dowcipu. 

Jeden z nich, pan Janusz Będkowski z Turku, tak przedstawił swoje zainteresowania:

- "Z wykształcenia technik informatyk. Pracuję jako operator maszyn CNC. Moje zainteresowania to kino, podróże i żona kolegi Darka, Monika" - powiedział z uśmiechem uczestnik.

Pan Patryk Dąbek z Niska również postanowił skorzystać z opcji "kobiety" przy wymienianiu zainteresowań, a także przypomniał wielu osobom jedną z hitowych gier internetowych.

Dziennikarz pokazał dwa niewiarygodne zdjęcia z anteny TVP. Internauci nie mogą powstrzymać śmiechu, nikt wcześniej nie zauważył?Dziennikarz pokazał dwa niewiarygodne zdjęcia z anteny TVP. Internauci nie mogą powstrzymać śmiechu, nikt wcześniej nie zauważył?Czytaj dalej

- "Studiuję zarządzanie i inżynierię produkcji na Politechnice Rzeszowskiej. Moje zainteresowania to Tibia, kobiety i równania różniczkowe" - podsumował niecodzienny zestaw.

Jedna z najsłynniejszych odpowiedzi w tej kategorii dotyczyła ważnej bohaterki tego programu - wypowiedział się o niej pan Filip Wudarski z Torunia, fizyk.

- "Zainteresowania to słaby film, słaba książka oraz pani Sylwia z tego programu" - powiedział beznamiętnym głosem. Pani Sylwia za to na koniec programu mogła podać mu kuferek ze słodkościami firmy "Solidarność" jak w każdym programie. 

Dość niespodziewanie za to w wyliczance innego uczestnika pojawiła się postać, której w kontekście odpowiedzi wypisanej wyżej nikt się nie spodziewał. Udzielił jej pan Michał Jaszewski, "pracownik umysłowy" z Warszawy.

- "Zainteresowania - władza, seks, pieniądze i prowadzący pan Tadeusz" - ujawnił uczestnik.

"Ciepłe flaczki u babci"

Inni uczestnicy z dumą prezentowali studenckie upodobania do kuchni domowej. Tak zrobił też pan Karol Dębiński z Sanoka, student informatyki i ekonometrii.  

- "Lubię chlebek, przyprawy i ciepłe flaczki u babci" - zaskoczył.

Podobnej odpowiedzi udzielił pan Jakub Majewski z Wólki Przybójewskiej, na co dzień student budownictwa na Politechnice Warszawskiej. Dodał również akcent muzyczny. 

- "Lubię ciepłe obiadki ze słoików, muzykę Krzysztofa Krawczyka, żeglarstwo i koszykówkę NBA" - podał.

Zainteresowaniami kulinarno-zbierackimi popisał się pan Damian Iwanowski z Warszawy, student ekonomii.

- "Moje zainteresowania to sport, polityka i zbieranie kóz odpustowych z ciasta" - opowiedział uczestnik. 

Na ostatek w tej kategorii królował pan Stanisław Nowak, urzędnik, który prosto opisał rzeczywistość milionów Polaków.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Czy Kościół powinien płacić podatki, jak wszyscy inni?
2. Wyjdziesz tylko do kiosku i się mocno zdziwisz. Wycieczka do sklepu już nie będzie potrzebna
3. Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie. Miał mówić o uczelni, a grzmiał o aborcji i LGBT

- "Hobby jak u klasyka - raz dziennie coś ciepłego i żeby do pierwszego starczyło" - mówił niewzruszony. 

Odpowiedzi było o wiele więcej i zapewne kolejni uczestnicy wciąż będą zaskakiwać błyskotliwymi opowieściami o sobie na początku odcinka. Oby jak najdłużej.

źródło: [Youtube/Bronek]

Wiele osób nie płaci składek, seniorzy w niepokoju. Rzecznik ZUS przekazał, co dalej z emeryturamiWiele osób nie płaci składek, seniorzy w niepokoju. Rzecznik ZUS przekazał, co dalej z emeryturamiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Lekarze biją na alarm. Pojawiły się nowe powikłania po COVID-19
  2. 88-letnia babcia Marysia robi najlepsze pierogi pod słońcem, efekt końcowy zapiera dech w piersiach. Zdradziła nam prastarą recepturę, smak nie do podrobienia
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. Pierwszy raz w historii. Ryanair potwierdził, tuż przed świętami zmiana na wszystkich lotach
  7. Sensacyjne doniesienia o "sygnale od kosmitów”. Naukowcy ujawnili skąd może pochodzić, wielkie zaskoczenie