Nie żyje legendarny uczestnik teleturnieju "Jeden z dziesięciu".. (zdj. ilustr.) Pixabay/41330Źródło: (zdj. ilustr.) Pixabay/41330
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 20 Grudnia 2020

Był legendą "Jeden z dziesięciu". Nie żyje kultowy uczestnik uwielbianego przez Polaków teleturnieju

Nie żyje legendarny uczestnik teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Pan Bogusław Lewandowski był jedną z kilku osób, którzy więcej niż raz wygrywali Wielki Finał programu. Mężczyzna zmarł wobec powikłań związanych z zakażeniem koronawirusem.

  • Nie żyje pan Bogusław Lewandowski
  • Zmarły był dwukrotnym zwycięzcą Wielkiego Finału popularnego teleturnieju "Jeden z dziesięciu"
  • Powodem zgonu były powikłania powiązane z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2

Pan Bogusław Lewandowski został kolejną ofiarą epidemii koronawirusa. Mężczyzna odszedł w minioną sobotę, 19 grudnia, przekazuje portal o2.pl.

Mężczyzna oddał się wychowywaniu najmłodszych, przez lata pełniąc funkcję nauczyciela języka polskiego i historii. Szerszej publiczności dał się poznać jako wybitny uczestnik polskich teleturniejów. Pan Bogusław wielokrotnie wystąpił w programie "Jeden z dziesięciu".

Po raz pierwszy na ekranie Telewizji Polskiej pojawił się w 1998 roku, wygrywając przy tym odcinek show emitowanego na antenie TVP od czerwca 1994 roku.

Informację o jego śmierci poinformował na Twitterze jeden z członków rodziny.

Zaznaczono, że pan Bogusław udał się na zabieg do szpitala w związku z odmą płucną. Koronawirusem miał zakazić się bezpośrednio w placówce.

Nie żyje dwukrotny zwycięzca "Jeden z dziesięciu"

Filip Chajzer zauważył swoją twarz na półce podczas zakupów. Zareagował emocjonalnieFilip Chajzer zauważył swoją twarz na półce podczas zakupów. Zareagował emocjonalnieCzytaj dalej

Kultowy uczestnik "Jeden z dziesięciu" aż trzykrotnie doszedł do Wielkiego Finału całej edycji. Zmarły w wyniku powikłań związanych z zakażeniem mężczyzna pozostaje jedną z sześciu osób, które wygrywały popularny teleturniej aż dwukrotnie (w 2006 i 2015 roku).

Swój start w programie komentował w następujący sposób:

Trzeba interesować się światem, mieć szerokie zainteresowania, czytać książki i oglądać programy popularnonaukowe, słuchać muzyki, oglądać filmy, przeglądać albumy o sztuce, atlasy, słowniki, encyklopedie i być na bieżąco z wydarzeniami politycznymi i nie tylko – wskazywał, cytowany przez Fundację "Elementarz".

Pasję do nauki rozbudzili we mnie w dzieciństwie rodzice oraz nauczyciele w szkole podstawowej i liceum. Mam bardzo dobrą pamięć, która przydaje się podczas nauki. Lubię uczyć się nowych rzeczy. Jako dziecko ciągle o coś dopytywałem. Byłem bardzo ciekawy świata – dodał po zwycięstwie w 87. edycji "Jeden z dziesięciu".

Niewykluczone, że już niedługo ponownie zobaczylibyśmy pana Bogusława na antenie TVP. Niedawno minął bowiem obowiązkowy okres karencji, jaki należy odczekać, aby ponownie wziąć udział w teleturnieju.

źródło: o2.pl / Twitter / Facebook

Artykuły polecane przez redakcję WTV: