Wpadki uczestników "Jeden z dziesięciu" przeszły już do historii telewizji.. jedenzdziesieciu.tvp.pl
Źródło: jedenzdziesieciu.tvp.pl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Listopada 2020

Ciężko uwierzyć, że wydarzyły się na wizji. Odpowiedzi i wpadki uczestników "Jeden z dziesięciu" przejdą do historii

Program "Jeden z dziesięciu" jest emitowany na antenie Telewizji Polskiej nieprzerwanie od 1994 roku, od dawna nosząc miano najszlachetniejszego z teleturniejów. Uczestnikom nierzadko zdarzają się jednak wpadki, które przeszły już do historii telewizji. Przeglądamy najzabawniejsze z nich.

Legendarne "Jeden z dziesięciu" bawi telewidzów Telewizji Polskiej już od 26 lat. Od samego początku prowadzącym program pozostaje znany z nienagannego stylu Tadeusz Sznuk, a szeroka wiedza, jaka jest niezbędna do wygrania programu, zapewniła mu miano jednego z najtrudniejszych teleturniejów w historii.

Zmarł kardynał Gulbinowicz, który był skazany za czyny pedofilskie oraz współpracę SBZmarł kardynał Gulbinowicz, który był skazany za czyny pedofilskie oraz współpracę SBCzytaj dalej

Nie oznacza to jednak, że uczestnicy ustrzegli się kilku mocno zabawnych wpadek, wprawiając tym samym w śmiech nie tylko widzów, ale i samego gospodarza. Poniżej przytaczamy najciekawsze z nich.

Wpadki w programie "Jeden z dziesięciu"

Najbardziej uważni z fanów "Jeden z dziesięciu" mogli dowiedzieć się, że według góralskiej przyśpiewki górale tańcowali w centrowanej spó... piwnicy, a mąż, którego żona jest chwilowo nieobecna, to nie słomiany wdowiec, a po prostu rogacz.

Zdaniem pana Marka jedyną planetą naszego układu słonecznego, która świeci własnym światłem, jest Słońce.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zatrzymani po Marszu Niepodległości zostali zbadani alkomatem. Wynik zatrważa
2. Biedronka przedłuża hitową akcję. Do zdobycia nagrody warte nawet 3 tys. zł, czas tylko do soboty
3. OKO.press: Jarosław Kaczyński pilnuje, czy pod kościołami stoją policjanci

Tabasko miało by być nie ostrym sosem, a słynną meksykańską sałatką, a gospodarzem "Familiady" znany z serialu "Klan" Tomasz Stockinger.

7-letni Gabryś został brutalnie pobity w Anglii tylko za to, że jest Polakiem. Przemoc i szykany trwały ponad pół roku, rodzice bezradni7-letni Gabryś został brutalnie pobity w Anglii tylko za to, że jest Polakiem. Przemoc i szykany trwały ponad pół roku, rodzice bezradniCzytaj dalej

Dla niektórych niespodzianką będzie również fakt, że według pani Jadwigi rasą tytułowej suczki Lessie, bohaterki filmu oraz książki autorstwa amerykańskiego pisarza Erica Knighta, nie jest owczarek szkocki, a sama "Lassie".

Drzewem, które opisuje korzenie rodzinne człowieka, zdaniem pana Adama jest nie tyle drzewo genealogiczne, co dąb. Inny uczestnik uważał z kolei, że decymetr liczy tysiąc, a nawet dziesięć tysięcy centymetrów.

Kreatywnością popisał się również pan Alojzy, zdaniem którego gra sportowa i wewnętrzna światłoczuła błona gałki ocznej to nie siatkówka, a "oko". Uczestnik przypomniał sobie być może słynną grę karcianą zwaną jako "oczko".

Warto wziąć pod uwagę, że Morskie Oko może leżeć również w "Tatarskim Parku Narodowym", pismo hebrajskie składać się z jednego znaku, najwyższe góry w Europie mogłyby być Himalaje.

Warto zaznaczyć, że w trakcie przeszło jednej czwartej dekady, jaką teleturniej spędził na antenie TVP, doczekał się 36 serii i przeszło 2900 odcinków.

źródło: "Jeden z dziesięciu" / YouTube

Rewelacyjna oferta Rossmanna powala na kolana. Kultowe perfumy tańsze o kilkadziesiąt złotych i wiele innych niespodzianek w obecnym okresieRewelacyjna oferta Rossmanna powala na kolana. Kultowe perfumy tańsze o kilkadziesiąt złotych i wiele innych niespodzianek w obecnym okresieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Amerykańska firma ogłasza, że stworzyła szczepionkę na COVID-19. Ma mieć blisko 95 proc. skuteczności
  2. Potrzebujesz tylko 5 minut, by przygotować przepyszne ciasto "Śnieżka". Prosty przepis, a efekt zachwyci każdego
  3. 36-latka pozbawiona życia przed szpitalem w Świętokrzyskiem. Przerażająca zbrodnia
  4. Rozpoznajesz tych narodowców? Policja prosi o pomoc
  5. Dramat polskiego aktora. Chciał lecieć na wakacje. Nie wpuścili go na pokład samolotu. Powód jest niewiarygodny
  6. O lockdownie dowiemy się w wigilię? Minister Zdrowia wygadał się ws. wyjazdów w Święta
  7. Niesamowity krater na Marsie. Niezwykle rzadkie zjawisko zachwyciło astronomów