Jeden z dziesięciu. KASIA ZAREMBA/East NewsŹródło: KASIA ZAREMBA/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 13 Września 2020

Choć od lat prowadzi "Jeden z dziesięciu", nikt nie wie jaki jest w rzeczywistości. Prawdziwa twarz Tadeusza Sznuka

"Jeden z dziesięciu" to najdłużej emitowany teleturniej w polskiej telewizji. Znany i lubiany prowadzący Tadeusz Sznuk na stałe wpisał się w historię polskiej telewizji. Teraz tygodnik VIVA! ujawnia wiele ciekawych informacji na jego temat.

Tadeusz Sznuk 16 lipca 1943 roku w Kielcach. Początkowo nie był jednak związany z mediami lecz pracował jako inżynier (ukończył studia na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej). Już w trakcie studiów związał się z radiem, po dziesięciu latach pracy w wyuczonym zawodzie zaczął na stałe pracować w Polskim Radiu. W latach 70 rozpoczął swoją przygodę z telewizją, gdzie współtworzył jako prezenter program Studio 2 na antenie TVP.

Trudno uwierzyć, co Jarosław Jakimowicz nagle wypalił w TVP Info. Nawet Magdalena Ogórek nie wytrzymałaTrudno uwierzyć, co Jarosław Jakimowicz nagle wypalił w TVP Info. Nawet Magdalena Ogórek nie wytrzymałaCzytaj dalej

"Jeden z dziesięciu" na antenie TVP

W 1994 roku trafił do programu "Jeden z dziesięciu" - Pierwszy odcinek nagrałem na próbę, na prośbę kolegów z telewizji. Teleturniej spodobał się widzom, więc poprowadziłem pierwszą serię. Podobno jednym z ważnych kryteriów wyboru była "durna mina" prowadzącego, żeby gracze nie mogli poznać, co się dzieje w jego duszy i jakie są odpowiedzi. Myślę, że właśnie dlatego zostałem wybrany. Na ekranie zachowuję spokój Bustera Keatona, czy może raczej urzędnika, który nie powinien mieć zbyt mądrej miny. Teraz na ekranie jest już 103. seria. Miny nie zmieniam” - wspomina Sznuk w rozmowie z Tele Tygodniem.

DZISIAJ GRZEJE:
1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Wyglądały jak ziemniaki albo dziwne kamienie. Gdy emerytka z Zamościa poznała prawdę, od razu pobladła
 

Debiutu w Debiutu w "Dzień dobry TVN" mogą nie zaliczyć do udanych? Posprzeczały się już w pierwszej minucieCzytaj dalej

Fani lotnictwa mogą Tadeusza Sznuka znać również z wielu pokazów lotniczych, gdzie wielokrotnie występował jako komentujący akrobacje. Niewiele osób wie jednak, że gwiazda TVP jest również pilotem. I to zarówno samolotów jak i śmigłowców. Jego przygoda z pilotażem zaczęła się bardzo przypadkowo - Zostałem lotnikiem po znajomości. Miałem dla radia nagrać materiał związany z lotnictwem, ale niełatwo nielotowi zdobyć zaufanie środowiska lotniczego - wspomina - Poprosiłem o pomoc szefa, który znał dyrektora Instytutu Lotnictwa. Ten miał w Kętrzynie poligon doświadczalny dla rozmaitych urządzeń agrolotniczych, opryskiwania czy opylania, a obok mieściło się technikum rolnicze, z którego absolwenci wychodzili z maturą i licencją zawodowego agrolotnika. Dyrektor zgodził się wziąć dwóch dziennikarzy na doszkalanie, sugerując, by nie przeszkadzali za bardzo. Powiedział: "Nie sobie polatają na motoszybowcu aż do samodzielnego wylotu". I tak zacząłem z Mietkiem Smugarzewskim zgłębiać tajniki pilotażu - opowiadał Sznuk w rozmowie z Onetem. Prowadzący "Jeden z dziesięciu" ma na koncie również publikacje lotnicze w czasopiśmie "Skrzydlata Polska".

Tadeusz Sznuk bardzo niechętnie wypowiada się na temat swojego życia prywatnego. Przez wiele lat nieznany był nawet jego stan cywilny. Dopiero w 2006 roku ujawnił w wywiadzie, że ma żonę i dzieci.

Kardynał przyleciał do Polski na pogrzeb. Nie chciał spać w hotelu, wybrał schronisko dla bezdomnychKardynał przyleciał do Polski na pogrzeb. Nie chciał spać w hotelu, wybrał schronisko dla bezdomnychCzytaj dalej

Źródło: VIVA!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny podatek ze srogą podwyżką od przyszłego roku. Mało kto ma szansę uniknąć opłaty
  2. Właśnie się zaczęło, Tłumy ludzi na ulicach. Niezbędna była pomoc ratowników medycznych
  3. Jarosław Kaczyński oszukał wyborców? Nici z obietnicy podwyżek
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie