Jaroszewicz wraz z żoną zostali zamordowani w 1992 roku. wikipedia.org
Źródło: wikipedia.org
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 19 Grudnia 2019

Słynne małżeństwo zostało zamordowane lata temu. Dziś pojawił się akt oskarżenia

Jaroszewicz, były premier PRL, oraz jego żona zostali zamordowani w 1992. To jedna z najbardziej tajemniczych zbrodni tamtych lat. Prokuratura Okręgowa w Krakowie po 27 latach oskarżyła w tej sprawie trzech mężczyzn.

Do morderstwa doszło 31 sierpnia 1992 w warszawskim Aninie. Sprawcy przez całą noc brutalnie torturowali byłego premiera, a następnie zacisnęli na jego szyi pasek, co spowodowało zgon. Przez cały czas, gdy mężczyźni pastwili się nad Jaruszewiczem, jego żona, Anna Solska, leżała związana w łazience. Nad ranem została zabita strzałem w tył głowy.

Przez przeszło 20 lat nie było wiadomo, kim byli sprawcy, jaki był ich motyw oraz jak dostali się do willi Jaroszewiczów. W 2017 roku Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wszczęła jednak nowe śledztwo w tej sprawie, w związku z pojawieniem uznawanych za zaginione dowodów, pisze Wprost.

Nasz reportaż: Wrzątek z pękniętej rury elektrociepłowni wlał się do domu Pana Tomasza. Nasz reportaż: Wrzątek z pękniętej rury elektrociepłowni wlał się do domu Pana Tomasza. "Żona próbowała ratować psa"Czytaj dalej

Oskarżeni w sprawie zabójstwa Jaroszewiczów

Jak czytamy, "dziennikarz Tomasz Sekielski poinformował wówczas (2017 rok. przyp. red) o znalezieniu folii daktyloskopijnych z niezidentyfikowanymi w latach 90. odciskami palców z miejsca zbrodni. Dokonane przez niego odkrycie skłoniło śledczych do powrotu do tajemniczej sprawy z 1992 roku".

Podejrzanymi są członkowie tzw. gangu karateków, który w latach 90 dokonywał napadów rabunkowych na terenie całego kraju. "W marcu 2018 roku Prokuratura Okręgowa w Krakowie postawiła trzem mężczyznom zarzuty zabójstwa byłego premiera PRL Piotra Jaroszewicza i jego żony Alicji", pisze wprost.

Oskarżeni to Dariusz S, Marcin B. i Robert S.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Iberion - grupa mediowa przyszłości

3. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion

4. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją

5. Koszmarne zachowanie lekarza na SOR. Nie do wiary, co usłyszała pacjentka

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak