Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny, podał się do dymisji.. WTV.pl
Źródło: WTV.pl
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 20 Listopada 2020

Co się stało? Główny Inspektor Sanitarny podał się do dymisji, w tle problemy zdrowotne

Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny, jedna z najważniejszych ludzi w dobie epidemii koronawirusa, podał się do dymisji. Jak mówi, przyczyną są problemy zdrowotne. Taka jest oficjalna odpowiedź, ale czy nie kryje się pod nią coś więcej? Kto zostanie następcą Pinkasa?

Jakie problemy zdrowotne doprowadziły do rezygnacji Głównego Inspektora Sanitarnego?

Dzieci w podwarszawskim kościele otrzymały do wypełnienia ankietę. Księża myśleli, że rodzice nie zwrócą uwagi na skandaliczne pytanie?Dzieci w podwarszawskim kościele otrzymały do wypełnienia ankietę. Księża myśleli, że rodzice nie zwrócą uwagi na skandaliczne pytanie?Czytaj dalej

Jarosław Pinkas rezygnuje z funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego

Jarosław Pinkas, dotychczasowy Główny Inspektor Sanitarny, zrezygnował dziś z tej funkcji. Jak donosi RMF FM, powodem są problemy zdrowotne inspektora. Informację o rezygnacji Pinkasa podał rzecznik rządu, Piotr Müller.

- "Główny Inspektor Sanitarny J. Pinkas z przyczyn zdrowotnych złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Premier przyjął rezygnację. Składamy ogromne podziękowanie za dotychczasową pracę w niezwykle wymagającym okresie pandemii. Obowiązki GIS będzie wykonywał zastępca Krzysztof Saczka".

Rezygnacja miała zostać już przyjęta przez premiera.

"Byłem przekonany, że jestem ze stali"

Jeszcze wczoraj money.pl informowało o złym stanie zdrowia Jarosława Pinkasa. O sprawie szybko miało być poinformowane Ministerstwo Zdrowia. Od dłuższego czasu Pinkas był nieco mniej aktywny w mediach. Ostatnio oficjalnie widziano go pod koniec września podczas konferencji otwierającej kampanię "Rak głowy i szyi nie czeka".

Obrazy WTV"Nie idźcie do komunii". Ksiądz nie chce aby sakrament przyjmowały osoby, które brały udział w protestachCzytaj dalej

Jak informują jego podwładni, ostatnio nie bywał również w pracy i z pracownikami kontaktował się jedynie telefonicznie. Wszystko przez zły stan zdrowia.

O swoich problemach Pinkas poinformował już Ministerstwo Zdrowia. Przebywa też przez cały czas pod opieką lekarza. Dlaczego więc zrezygnował z funkcji? Prawdopodobnie chodzi o długotrwałą niezdolność do pracy - szef GIS w takich warunkach nie może sobie na nią pozwolić. To właśnie on ustala reguły dotyczące obostrzeń, a także choćby kwarantanny.

Na pytania o swój stan zdrowia odpowiadał jeszcze niedawno.

- Byłem przekonany, że jestem ze stali. Ale dam radę.

- Główny Inspektorat Sanitarny i cała inspekcja to świetni, coraz lepiej zmotywowani ludzie. Dostaliśmy szansę i ją wykorzystamy. W kilka miesięcy przenieśliśmy się do innej epoki. I mamy poczucie, jak jesteśmy potrzebni - mówił Pinkas.

Gdyby tylko wierni wiedzieli. Przed śmiercią Gulbinowicz otrzymywał emeryturę, o jakiej większość z nas może pomarzyćGdyby tylko wierni wiedzieli. Przed śmiercią Gulbinowicz otrzymywał emeryturę, o jakiej większość z nas może pomarzyćCzytaj dalej

Jakie to problemy zdrowotne, nie wiadomo. Na ich temat nie chce wypowiadać się też rzecznik GIS, Jan Bondar, twierdząc, że to prywatna sprawa Pinkasa. Jak na razie pewne jest jedynie, że ten zrezygnował ze swojej funkcji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Nauczyciele masowo na zwolnienie lekarskie. Liczba L4 wzrosła dwukrotnie
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

źródło: rmf24.pl, onet.pl, money.pl

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Profesor Lew-Starowicz w żałobie. Przeżywa ogromną stratę
  2. Siostra Anastazja podała najlepszy przepis na sałatkę jarzynową. Tradycyjna, bez udziwnień, smak każdych świąt
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"