Jarosław Kaczyński ma obniżoną emeryturę, ale i tak dostaje więcej pieniędzy niż przeciętny senior. Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 2 Grudnia 2019

Jarosław Kaczyński z niższą emeryturą. Nadal dostaje więcej niż przeciętny senior

Jarosław Kaczyński, poseł i prezes PiS, pobiera niższą emeryturę niż przed rokiem. Z reguły emerytom, za sprawą waloryzacji, świadczenia się zwiększają, jednak z oświadczenia majątkowego posła wynika, że akurat zostało obniżone. Nie zmienia to jednak faktu, iż polityk i tak ma więcej pieniędzy niż przeciętni Polacy.

Prezes PiS zwlekał z rozpoczęciem pobierania emerytury z ZUS-u aż do 2018 roku. Rok ten, był pierwszym pełnym rokiem, w którym na jego konto każdego miesiąca zaczęła wpływać emerytura. Jako poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Jarosław Kaczyński jest zobowiązany wpisywać dokładną ilość swojego świadczenia emerytalnego w specjalne oświadczenie majątkowe. Jak podaje "Super Express", emerytura Kaczyńskiego w 2019 roku spadła o 170 zł miesięcznie.

Jarosław Kaczyński chroniony przez sędziego? Zdumiewające postanowienie ma być dowodemJarosław Kaczyński chroniony przez sędziego? Zdumiewające postanowienie ma być dowodemCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński z niższą emeryturą

Prezes PiS i tak nie ma na co narzekać i dostaje więcej pieniędzy niż przeciętny emeryt. Kaczyński na wysoką emeryturę zapracował jako pracownik naukowy, adiunkt, starszy bibliotekarz, a później czołowy polityk jednej z największych partii w kraju. Najpierw, w 2018 roku, dostawał 6444 zł brutto, jednak po waloryzacji z 2019 roku jego emerytura wzrosła do 6624 zł, by ostatecznie zmaleć do kwoty 6454 zł. Spadła zatem o wyżej wymienione 170 zł, jednak to i tak o 10 zł więcej niż w 2018 r.

Na pytanie, czy świadczenie prezesa PiS faktycznie zmalało, nie odpowiada ani Centrum Informacyjne Sejmu, ani centrala PiS.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jędraszewski u Rydzyka, jak zawsze "wesoło" o LGBT. "Tylko ci ludzie nie zginą"

2. Skandaliczne zachowanie przedszkolanki. Ojciec nagrał mrożącą sytuację z ukrycia

3. Zygmunt Chajzer dokonał niewyobrażalnego. Powinien być wzorem dla swojego syna

4. Twoje dziecko chodzi do podstawówki? Według podstawy ksiądz zada mu intymne pytania

5. Księża nie płacą, jak reszta Polaków. Obowiązuje ich specjalny system podatkowy

6. Błyskawiczne w wykonaniu ciasto z twarogiem. Każdy kawałek rozpływa się w ustach