Jarosław Kaczyński. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 25 Stycznia 2020

Jarosław Kaczyński dostał niewygodne pytanie. Próbował odpowiadać wymijająco, podczas wywiadu dla niemieckiego pisma

Jarosław Kaczyński udzielił ostatnio głośnego wywiadu dla niemieckiego "Bild". Rozmowa była szeroko omawiana i cytowana w polskich mediach. Trudno się dziwić - uznawany za jedną z najbardziej wpływowych osób w kraju polityk poruszył kilka trudnych tematów. Usłyszał również niewygodne dla niego pytania.

O wywiadzie Kaczyńskiego pisze się dziś głównie w kontekście dyplomacji. Prezes partii rządzącej odniósł się zarówno do polityki historycznej, reparacji wojennych jak i trudnych relacji z Rosją.

- Zniszczono i zmieciono z powierzchni ziemi całą polską gospodarkę, ulice, fabryki, zabytkowe budynki i dobra kultury. Polska została zniszczona zresztą już w czasie I wojny światowej (...). Za to Polska także nie otrzymała odszkodowania. Podczas gdy Francja jeszcze do niedawna otrzymywała od Niemiec reperacje na mocy Traktatu Wersalskiego z 1919 roku - mówił w kontekście reparacji wojennych Kaczyński.

Ksiądz ukarał rodzinę za skorzystanie z usług innego zakładu pogrzebowego. Gdzie chrześcijańskie wartości?Ksiądz ukarał rodzinę za skorzystanie z usług innego zakładu pogrzebowego. Gdzie chrześcijańskie wartości?Czytaj dalej

Dziennikarze zaczęli dopytywać, czy tego typu roszczeń polityk nie powinien skierować do Rosji. Kaczyński w odpowiedzi wskazał na obecne różnice między ówczesnymi okupantami. Zauważył, że niemiecki rząd został wybrany w demokratycznych wyborach, czego nie jest w stanie powiedzieć o drugim sąsiedzie. Podkreślił zarazem, że oczywiście, również Rosja powinna dołożyć się do reparacji.

Jarosław Kaczyński zmierzył się z trudnymi pytaniami

Znacznie mniejszym echem w polskich mediach odbiła się kwestia mniej wygodnych pytań, zadawanych Kaczyńskiemu. Prezes PiS musiał bowiem poradzić sobie z zarzutami o prześladowanie mniejszości seksualnych w Polsce. Stwierdził, że do takowych nie dochodzi, ale jego odpowiedź była wymijająca.

- Nasze społeczeństwo opiera się na wartościach rodzinnych. Jeśli wartości te zostaną do tego stopnia podważone, obawiam się o przyszłość naszego kontynentu - powiedział dziennikarzom.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same

2. Doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Odczuło je 5 państw, opłakane skutki widać na nagraniach

3. Niewyobrażalnie skrzywdził swojego psa. Sąsiedzi zamiast zareagować, zachowali się haniebnie

4. Beata Tadla mocno o Danucie Holeckiej. Musiało boleć

5. Czego boi się Tadeusz Rydzyk? Dziennikarze zwrócili uwagę na jeden szczegół

6. Wirus Wuhan właśnie dotarł do Europy. Zakażeni cierpią męki

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News