Jarosław Kaczyński
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Stycznia 2020

Czy Jarosław Kaczyński wspiera WOŚP? Znamy odpowiedź

Jarosław Kaczyński jak dotąd nie odniósł się do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w minioną niedzielę. Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości twierdzi jednak, że prezes z pewnością nie pozostaje obojętny na akcję fundacji Jurka Owsiaka.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel w rozmowie z dziennikarką "Super Expressu" Kamilą Biedrzycką mówił na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Cieszę się z sukcesu każdej akcji charytatywnej. Trzeba tylko mieć nadzieję, że osoby potrzebujące będą mogły z tego skorzystać i jak najszybciej te pieniądze zostaną wydane na sprzęt – zaręczał poseł PiS. Jednocześnie dodał, że nie lubi afiszować się ze słynną naklejką z czerwonym serduszkiem. – Można by zacząć podejrzewać, że takie serduszko ma jakiś dodatkowy wydźwięk ideologiczny, a tego byśmy nie chcieli… – stwierdza. Być może w ten sposób tłumaczy się z poniedziałkowej sytuacji, gdy prowadzący program "Newsroom" Robert Feluś zauważył brak loga fundacji Owsiaka na ubraniu Fogla. Poseł PiS zaręczył, że wspiera WOŚP, jednak serduszka zwykle "zostawia dla innych". Dziennikarz wręczył mu naklejkę, którą Fogiel zdecydował się przyjąć. – Mogę oczywiście przykleić, nie widzę problemu – powiedział. Sytuacja jest ciekawa o tyle, że niewiele ponad godzinę później wicerzecznik PiS był gościem TVP i, mimo że miał na sobie to samo ubranie, na próżno było szukać na nim śladów po wspomnianej naklejce.

Podczas rozmowy z "SE" Fogiel został również zapytany o Jarosława Kaczyńskiego i jego stosunek do Wielkiej Orkiestry.

Wiadomości TVP pominęły Lecha Wałęsę. Niewiarygodny materiałWiadomości TVP pominęły Lecha Wałęsę. Niewiarygodny materiałCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński na pewno nie jest obojętny

Według wiedzy wicerzecznika Prawa i Sprawiedliwości prezes Kaczyński bierze udział w akcji. – Sądzę, że jeżeli spotyka wolontariuszy, to na pewno nie jest obojętny – powiedział dziennikarce Fogiel. W rozmowie odniósł się również do obecnego stanu zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Zapewnił, że rehablitacja idzie zgodnie z planem i dodał: – To jest decyzja lekarzy na jak długo pan prezes będzie jeszcze miał zwolnienie lekarskie.

Przypomnijmy, że podczas 28. finału WOŚP udało się pobić dotychczasowy rekord zebranych datków. W niedzielny wieczór zadeklarowana kwota wyniosła 115 362 894 zł. Jest to przeszło 20 milionów więcej niż przed rokiem. Ostateczne dane poznamy 8 marca, o czym poinformował Jerzy Owsiak. Wciąż nie zakończyły się bowiem coroczne licytacje, wśród których największym zainteresowaniem niezmiennie cieszy się replika noblowskiego medalu Olgi Tokarczuk.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne. Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki

2. Pilny apel polskiej policji do turystów. Dziesiątki ludzi oszukanych, trzeba bardzo uważać

3. Tadeusz Rydzyk nagle zadzwonił do Radia Maryja. Znalazł winnych śmierci profesora

4. Do sieci wyciekło nagranie, które kładzie cień na relację Meghan Markle i księcia Harry`eo. Będą mieli poważne problemy

5. Porównano kwotę, jaką WOŚP zebrało przez 28 lat z pieniędzmi od rządu dla TVP. Robi się słabo

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom