Jarosław Kaczyński. AGENCJA SE/East NewsŹródło: AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Stycznia 2020

Trudny dzień dla Jarosława Kaczyńskiego. Uczci pamięć swojej mamy

Jarosław Kaczyński odwiedzi jutro województwo świętokrzyskie. Prezes Prawa i Sprawiedliwości jak co roku uczci pamięć swojej zmarłej matki, biorąc udział w specjalnym nabożeństwie odbywającym się w Starachowicach – miejscu narodzin Jadwigi Kaczyńskiej.

Onet przypomina, że mama Jarosława Kaczyńskiego otrzymała tytuł honorowej mieszkanki Starachowic. Msza święta odbędzie się w przededniu rocznicy jej śmierci, jutro o godzinie 18 w starachowickim kościele Wszystkich Świętych. Po mszy pod tablicami upamiętniającymi Jadwigę Kaczyńską oraz ofiary katastrofy smoleńskiej mają zostać złożone kwiaty.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości już od 7 lat odwiedza w tym celu rodzinne miasto swojej matki. Jadwiga Kaczyńska zmarła 17 stycznia 2013 roku. Wizyta Kaczyńskiego zwykle budzi ogromne zainteresowanie miejscowej społeczności, którzy tłumnie gromadzą się w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych.

Krystyna Pawłowicz oszukała wszystkich. Wróciła z hukiem, niedługo po ostatniej deklaracjiKrystyna Pawłowicz oszukała wszystkich. Wróciła z hukiem, niedługo po ostatniej deklaracjiCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński uhonoruje matkę wraz z politykami PiS

Do Starachowic wraz z prezesem Kaczyńskim przyjadą również wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński oraz przewodniczący komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski, informuje onet.pl. W starachowickim kościele pojawią się również świętokrzyscy parlamentarzyści PiS.

W Panteonie Pamięci Narodowej, przy starachowickim kościele Wszystkich Świętych znajdują trzy tablice związane z rodziną Kaczyńskich. Co więcej, matka Jarosława Kaczyńskiego jest patronką jednej ze znajdujących się w Starachowicach ulic. Jadwiga Kaczyńska – z domu Jasiewicz – urodziła się 31 grudnia 1926 roku. Podczas okupacji działała w Szarych Szeregach – była sanitariuszką. Na studia wyjechała jednak do Warszawy, by już nie powrócić nas stałe do rodzinnego miasta. W trakcie swojego życie wielokrotnie odwiedzała jednak Starachowice. Kobieta zmarła w stolicy, przeżywszy 87 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne. Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki

2. Najlepsze powitanie na lotnisku na świecie. Wnuczkowie wymyślili dla babci coś niesamowitego [FILM]

3. Jurek Owsiak nie odpuszcza dziennikarzom TVP. Spotkają się w sądzie

4. Arcybiskup Stanisław Gądecki ratuje pedofila. Ksiądz usunięty z kapłaństwa znów w kurii

5. Syn Beaty Szydło zaszkodzi jej politycznej karierze? Nowe doniesienia

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News