Jarosław Kaczyński. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Jaros%C5%82aw_Kaczy%C5%84ski_w_Kole.jpgŹródło: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Jaros%C5%82aw_Kaczy%C5%84ski_w_Kole.jpg
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Stycznia 2020

Sprawa Jarosława Kaczyńskiego przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. "Pozbawienie prawa do rzetelnego procesu sądowego"

Jarosław Kaczyński stał się obiektem skargi złożonej do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Za skargą stoi Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. O sprawie dowiadujemy się z Facebooka ośrodka.

"Informujemy że Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył skargę do ETPCZ (Europejski Trybunał Praw Człowieka przyp. red) w związku z bezprawnym pozbawieniem nas prawa do rzetelnego procesu sądowego w sprawie związanej z popełnieniem czynów zabroniony przez Jarosława Kaczyńskiego podczas pikniku w Stalowej Woli", czytamy.

"Naszym zdaniem prokuratura i sędzia związany z neo-KRS, który pracuje w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu wydali z naruszeniem obowiązującego prawa postanowienia, które miały chronić Jarosława Kaczyńskiego przed odpowiedzialnością karną", piszą dalej przedstawiciele OMZRiK.

Ośrodek złożył zawiadomienie o groźbach publicznie wypowiadanych przez Kaczyńskiego oraz jego zachowaniach mających charakter homofobiczny. Mimo tego prokuratura odmówiła ścigania prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Co więcej, nie zgodziła się na przyjęcie zażalenia na decyzję o odmowie.

Grupa wykluczonych z 13. emerytury. Kto jej nie dostanie?Grupa wykluczonych z 13. emerytury. Kto jej nie dostanie?Czytaj dalej

Jarosław Kaczyński stanie przed Trybunałem?

OMZRiK nie ma wątpliwości: "Odebrano nam prawo do rzetelnego procesu sądowego i prawo do wniesienia skutecznego środka odwoławczego. Sędzia związany z neo-KRS czyli dyspozycyjny wobec władzy utrzymując w mocy zarządzenie prokuratury o odmowie przyjęcia zażalenia na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa uniemożliwił naszej organizacji skuteczne złożenie zażalenia, pomimo, że na podstawie przepisów Kodeksu postępowania karnego - takie zażalenie skarżącemu jako instytucji społecznej przysługiwało".

Ośrodek zaręcza, że sprawą Kaczyńskiego zajmie się teraz Europejski Trybunał. "Obiecujemy Państwu że zrobimy wszystko co w naszej mocy, by Jarosław Kaczyński odpowiedział za przestępstwa których się dopuścił", zapewniają na koniec przedstawiciele organizacji.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Komornik zapuka do drzwi i zabierze pieniądze z Trzynastki. Nowa zmiana może pogrążyć tysiące emerytów

2. Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramów

3. Cały powiat wyłącza się z WOŚP. "Mój światopogląd jest inny"

4. Zbigniew S. zatrzymany. W okrutny sposób groził Ziobrze i jego rodzinie

5. Żona Pawła Królikowskiego w końcu przerwała milczenie na temat stanu jego zdrowia. Nadal przebywa w szpitalu.

6. Magda Gessler zrobiła im rewolucję, a potem wbiła nóż w plecy? Ludzie są oburzeni, największy skandal w okolicy

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News