Jarosław Kaczyński kojarzony jest głównie z PiS-em, którym dowodzi od lat. A jaka przyszłość czeka partię po odejściu prezesa?. flickr.com/PiotrDrabik
Źródło: flickr.com/PiotrDrabik
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 25 Grudnia 2019

Co z PiS po odejściu Kaczyńskiego? Bliski współpracownik ujawnia

Jarosław Kaczyński kojarzony jest głównie tylko z jedną partią, której jest prezesem i dowodzi nią dzielnie i z sukcesem od lat. Mowa oczywiście o partii Prawo i Sprawiedliwość. Trudno wyobrazić sobie jej przyszłość bez naczelnego prezesa. A jednak tak się prędzej czy później stanie. I co wtedy, co dalej? Jaka przyszłość czeka PiS po odejściu Kaczyńskiego? Jego bliski współpracownik ujawnia koszmarny scenariusz.

Ciężko wyobrazić sobie Prawo i Sprawiedliwość bez Jarosława Kaczyńskiego. Zdaniem jego wieloletniego partyjnego kolegi - Karola Karskiego, odejście prezesa PiS oznaczałoby wielką rewolucję. Wizja przedstawiona przez Karskiego w programie "Politycy od kuchni" Super Expressu jest dla PiS koszmarna. To dość czarny scenariusz, a który jest jak najbardziej prawdopodobny.

Astronomiczne zarobki w TVP. Dziennikarz ujawnia, nie znajdziecie takich na rynku mediówAstronomiczne zarobki w TVP. Dziennikarz ujawnia, nie znajdziecie takich na rynku mediówCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński główną postacią i filarem PiS. Jaka przyszłość czeka partię po jego odejściu?

Europoseł PiS nie ma wątpliwości, że Jarosław Kaczyński to najważniejszy człowiek w PiS-ie, główny dowódca, który tym wszystkim rządzi i bez wątpienia pierwszoplanowa postać partii oraz jej twarz. PiS to Kaczyński, Kaczyński to PiS.

- Prawo i Sprawiedliwość to jest Jarosław Kaczyński - mówi stanowczym i pewnym głosem Karski.

- Jest tym, który prowadzi tę działalność. Czy to jest Prawo i Sprawiedliwość, czy Porozumienie Centrum, to jest po prostu płaszcz, który na ramiona narzuca - dodaje.

Polityk PiS został zapytany przez Kamila Szewczyka i Piotra Lekszyckiego, prowadzących program "Politycy od kuchni", bezpośrednio o to, czy po odejściu Kaczyńskiego z funkcji szefa partii, formacja się rozpadnie. Karski wyraźnie dał do zrozumienia, że byłby to dla PiS koszmarny scenariusz.

- Z pewnością nie byłoby to to samo ugrupowanie. Jarosław Kaczyński jest pewnym demiurgiem polskiej sceny politycznej, on to wszystko tworzy - ocenił wieloletni kolega szefa PiS.

Czy oznacza to, że po odejściu Jarosława Kaczyńskiego, partia ogromnie straci na swej sile, a być może nawet się rozpadnie? Z pewnością nie będzie to już to samo.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Mamy łzy w oczach. Ksiądz odmówił chrztu umierającego dziecka z jednego, podłego powodu

3. Nikt nie zwrócił na to uwagi. Przyjaciółka Marty Kaczyńskiej zamieszana w największa aferę tego roku

4. Monika Jaruzelska pierwszy raz tak szczerze o swoim dzieciństwie i pochodzeniu. Nie bała się pytań hejterów

5. Przykra wiadomość od operatora na święta, internauci biją na alarm. Wyciekły dane klientów?

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak