Jarosław Kaczyński przyszedł do Sejmu o kulach. Na jego twarzy było widać ból. flickr.com/PiotrDrabikŹródło: flickr.com/PiotrDrabik
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 20 Grudnia 2019

Kaczyński chciał to ukryć. Kamery uchwyciły bolesny grymas na jego twarzy

Jarosław Kaczyński po raz pierwszy od czasu operacji kolana pojawił się w Sejmie. Wziął udział we wczorajszych obradach. Obecny stan zdrowia prezesa PiS jest na tyle dobry, że pozwolił mu na wyjście z domu i pojawienie się w pracy. Jednak przyszedł do niej o kulach, a na jego twarzy było widać bolesny grymas, co uchwyciły kamery i obiektywy reporterów.

Jarosław Kaczyński o kulach w Sejmie. Dawno nie był widziany publicznie

Jarosław Kaczyński pojawił się w Sejmie dosłownie na kilka minut przed głosowaniem "ustawy dyscyplinującej". Prezes PiS pokazał się pierwszy raz publicznie od czasu operacji kolana. Posłowie PiS powitali swojego prezesa brawami. Kaczyński przy pomocy kul ortopedycznych doszedł do tylnego rzędu ław poselskich i tam zasiadł. Na jego twarzy widać było wyraźny grymas z bólu.

Do ostatniej chwil nie wiadomo było, czy prezes PiS pojawi się na czwartkowym posiedzeniu Sejmu. Przed głosowaniem nad projektem "ustawy dyscyplinującej" sędziów w PiS miano ogłosić pełną mobilizację. Jak mówili posłowie opozycji - wszyscy czekali właśnie na Kaczyńskiego.

Tomasz Lis wyszedł ze szpitala. Opublikował znaczące zdjęcieTomasz Lis wyszedł ze szpitala. Opublikował znaczące zdjęcieCzytaj dalej

Sejm w pierwszym czytaniu nie zgodził się na odrzucenie projektu nowelizacji niektórych ustaw sądowych i skierował go do komisji. W konsekwensji kontrowersyjna ustawa dyscyplinująca sędziów trafiła do dalszych prac. Obrady komisji trwały aż 10 godzin. Posiedzenie sejmowej komisji sprawiedliwości rozpoczęło się o godz. 19:30 w czwartek, a zakończyło dopiero około godziny 5:15 w piątek rano.

Jarosław Kaczyński w Sejmie

PiS nad ranem przegłosował w komisji "ustawę kneblującą". Odrzucono wszystkie poprawki opozycji.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Zbigniewa Wodeckiego kochały miliony. Choroba, która go zabiła diagnozowana jest u coraz młodszych osób

3. Już po wszystkim. PiS nad ranem przegłosował "ustawę kneblującą"

4. Magda Gessler pokazała swojego ojca. Są niemal identyczni

5. TVN zaliczyło niewybaczalną wpadkę. Widzowie robili zdjęcia telewizorów

6. Rozpacz w rodzinie Don Vasyla. Nie ma już wyjścia

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News