Jarosław Kaczyński. Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 19 Grudnia 2019

Jarosław Kaczyński łamie prawo? Zdradził go własny kuzyn

Jarosław Kaczyński wykonuje swoją pracę z domu, mimo że przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim. Jest to sprzeczne z polskim prawem, według którego "przebywający na zwolnieniu chorobowym pracownik nie można wykonywać żadnej pracy".

Po poważnym zabiegu, któremu niedawno był zmuszony poddać się Kaczyński, prezes przebywa na zwolnieniu. Nie oznacza to bynajmniej, że nie pracuje. Centrum dowodzenia PiS zostało po prostu tymczasowo przeniesione na warszawski Żoliborz, ocenia WP.

Jarosław Kaczyński wyciąga mocną kartę na stół. Ciąża plus może podzielić Polki i PolakówJarosław Kaczyński wyciąga mocną kartę na stół. Ciąża plus może podzielić Polki i PolakówCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński pracuje mimo L4

Warto przypomnieć, że prezes Prawa i Sprawiedliwości przeszedł 2 grudnia kilkukrotnie przekładany w przeszłości zabieg wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego. Operacja, co prawda, nieco utrudniła pracę Kaczyńskiego, nie wykluczyła go jednak całkowicie z gry. Zdaniem jego kuzyna, Jana Marii Tomaszewskiego, prezes "pracuje cały czas".

– Wszystko jest w porządku. Prezes już jest w pracy, ale nie na Nowogrodzkiej, pracuje cały czas z domu. Trzymam kciuki za jego szybki powrót na Nowogrodzką i za jego zdrowie – powiedział w rozmowie z Super Expressem.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że praca na zwolnieniu lekarskim jest niezgodna z polskim prawem. Jak podaje WP, "złamanie tego zakazu może nieść poważne konsekwencje: pracownik może zostać zobowiązany do zwrotu zasiłku chorobowego, a w skrajnych sytuacjach pracodawca może nawet rozwiązać z nim umowę o pracę". Pytanie: kto jest pracodawcą Jarosława Kaczyńskiego.

Należałoby dodać, że Prawo i Sprawiedliwość ma szykować zmiany dotyczące L4. Ujmując rzecz najprościej, o zwolnienie i zasiłek niedługo może być o wiele trudniej.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion

3. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion

4. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion

5. Lelum - portal dla nowoczesnych kobiet.

6. Rozpacz w rodzinie Don Vasyla. Nie ma już wyjścia