jarosław kaczyński. East News
Źródło: East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 11 Lutego 2020

Grób brata Jarosława Kaczyńskiego tak teraz wygląda. Przykre

Jarosław Kaczyński 10 kwietnia 2010 roku przeżył najgorszy dzień w swoim życiu. Stracił najbliższe osoby swojemu sercu, brata i jego żonę. Prezes PiS nie ma własnej rodziny i nie jest z nikim związany. Z rozpaczy postawił symboliczny nagrobek na na warszawskich Powązkach Lechowi i Marii Kaczyńskim. Ten widok jest naprawdę przykry.

Córka pary prezydenckiej przez lata nie mogła dojść do siebie po katastrofie smoleńskiej. Z pomocą wuja udało jej się przebrnąć przez ten ciężki okres. Po pogrzebie prezes PiS zdecydował, że na warszawskich Powązkach powstanie symboliczny grób, który będzie upamiętniał tragicznie zmarłych Lecha i Marię Kaczyńskich.

Okazuje się, że prezes PiS jest tam widywany o wiele częściej, niż mogłoby się wydawać. Zadbał o to, aby nagrobek został wykonany z drogiego materiału, szwedzkiego sjenitu. Starannie dobiera zawsze najbardziej wyszukane kwiaty. Często pozwala sobie na chwile smutku i zadumy, mimo że od tragedii minęło już prawie 10 lat.

Dramat w Bukowinie Tatrzańskiej. Trzy osoby nie żyją, 16-latek w szpitaluDramat w Bukowinie Tatrzańskiej. Trzy osoby nie żyją, 16-latek w szpitaluCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński odwiedza grób z bratanicą?

Córka Kaczyńskich jest również widywana przy symbolicznym grobie rodziców. Niestety pomysł upamiętnienia nie podoba się nie tylko obserwatorom życia politycznego, ale również duchownym. Jednym z największych krytyków tego pomysłu jest ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

,,Stawianie grobów symbolicznych w polskiej tradycji narodowej jest głęboko zakorzenione. Ma sens, jeżeli straciło się kogoś bliskiego np. na wojnie bądź w kataklizmie i nie można odnaleźć ciała. W przypadku prezesa PiS taka decyzja mnie dziwi, bo Jarosław Kaczyński ma grób swojego rodzonego brata na Wawelu, skądinąd do Krakowa nie jest daleko" - opowiadał duchowny.

Marta Kaczyńska

Marta KaczyńskaMarta KaczyńskaMarta Kaczyńska

ZOBACZ TAKŻE:

1. 1200 zł dla 63 tys. matek. Po świadczenie mogą zgłaszać się też ojcowie

2. Pokazali, jak wygląda samolot po wyjściu niektórych pasażerów. Tragedia, gorzej niż w chlewie [FOTO]

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Aktorka legendarnego serialu na TVP ma nowotwór w ostatnim stadium. Wystosowała poruszający apel do swoich fanów