Jarosław Kaczyński
Źródło: Twitter
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Listopada 2019

Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z Sejmu

Jarosław Kaczyński został uchwycony na nagraniu, na którym wyraźnie bawi go anulowane przez Elżbietę Witek głosowanie w sprawie wyboru nowych członków KRS.

Nie cichną echa po aferze, w której pierwszoplanową rolę grała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Przypomnijmy, że w nocy z czwartku na piątek anulowała głosowanie w sprawie wyboru nowych członków Krajowej Rady Sądownictwa. Stało się tak po podpowiedzi jej partyjnej koleżanki, twierdzącej, że PiS może owo głosowanie przegrać.

Jarosław Kaczyński na nagraniu

Głosowanie zostało powtórzone po tym, jak jedna z posłanek Prawa i Sprawiedliwości skierowała do marszałek Sejmu następujące słowa: "Pani marszałek, trzeba anulować, bo my przegramy. Za dużo osób po prostu". Wyniki anulowanego głosowania nie zostały ujawnione. Ostatecznie na członków KRS zostali wybrani tylko kandydaci PiS.

Marszałek Witek tłumaczyła się trudnościami technicznymi, pytając: "prosze państwo, komu nie działa czytnik?". Następnie stwierdziła, że głosowanie można anulować.

Nocny skandal w Sejmie. Nocny skandal w Sejmie. "Trzeba anulować, bo przegramy"Czytaj dalej

W odpowiedzi opozycja głośno skandowała "oszustwo", a Lewica natychmiast zapowiedziała złożenie wniosku do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Poseł PiS, Ryszard Terlecki, uznał zaś całą sytuację za "trochę niezreczną".

Dziś sieć obiegł film, na którym widzimy uśmiechniętego Jarosława Kaczyńskiego, wyraźnie rozbawionego całą sytuacją. Internet, rzecz jasna, nie pozostał obojętny na nagranie. Oto niektóre z komentarzy:

"Przerażajace. Cała władza w rękach jednego człowieka."

"Najbardziej porazajace jest to, ze on to traktuje jak swietna zabawe. W domu by sie nudzil, a tu taka rozrywka. Zabawa Polska"

"Patrzę na starca, który jedyną radość czerpie z robienia komuś na przekór. I nawet mu nie przyjdzie do tej siwej głowy, że niszczy kraj, psuje ludzi, taki >patriota inaczej<"

Na nagraniu widać też roześmianą twarz Jarosława Gowina. Można również głosy posłów opozycji, krzyczących: "już działa!". Ich protesty pozostają jednak bez odpowiedzi.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Blog, który wstrząśnie kościołem katolickim. Katarzyna opisała ze szczegółami, co zrobił jej ksiądz

2. Polskie gwiazdy, które mówią otwarcie o swojej orientacji. Nie tylko te młodego pokolenia

3. Poznajesz go? Policja poszukuje wyjątkowo podstępnego złodzieja

4. "Zawodowi kierowcy" i "Korytarz życia" na A1. Skandaliczne nagranie

5. Biedronka rusza ze sprzedażą innowacyjnej technologii. Wielu stałych klientów może się zdziwić

6. Oko wypełniło mu się krwią i nagle stracił wzrok. Gwiazdor "Kiepskich" przeżył dramatyczne chwile