Jarosław Kaczyński. FlickrŹródło: Flickr
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 28 Listopada 2019

Jarosław Kaczyński chroniony przez sędziego? Zdumiewające postanowienie ma być dowodem

Jarosław Kaczyński może być zadowolony z decyzji Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Podtrzymał on decyzję sądu niższej instancji ze Stalowej Woli, w sprawie wypowiedzianych przez polityka słów, podczas pikniku w tymże miejscu. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych informuje o swoich podejrzeniach, dotyczących stronniczości sędziego.

- W centrum tego wszystkiego jest rodzina. I tej rodziny, normalnej, polskiej rodziny, albo nawet nie polskiej, a po prostu normalnej rodziny, tej o której mówi polska konstytucja, musimy bronić. Jej właśnie broni ksiądz arcybiskup [Jędraszewski - przyp. red.]. Chcę powiedzieć: jesteśmy tobie ekscelencjo, najdostojniejszy arcybiskupie, głęboko wdzięczni, z serca wdzięczni. I ja osobiście to mówię, bo jestem wdzięczny - mówił na pikniku rodzinnym prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Słowa Kaczyńskiego zostały odebrane w sposób jednoznaczny - jako kontynuacja ataku na osoby nieheteronormatywne, zapoczątkowanego przez abp. Marka Jędraszewskiego. OMZRiK zawiadomił w tej sprawie prokuraturę. Ta odmówiła wszczęcia śledztwa. Następnie, Sąd Rejonowy w Stalowej Woli odmówił przyjęcia zażalenia w tej sprawie. Kolejna instancja, właśnie podtrzymała decyzję.

Radio Maryja to szczyt góry lodowej imperium Rydzyka. Sieć komórkowa, różańce z agatu i nie tylkoRadio Maryja to szczyt góry lodowej imperium Rydzyka. Sieć komórkowa, różańce z agatu i nie tylkoCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński chroniony w sądzie?

OMZRiK wyjaśnia dlaczego, jego zdaniem, sąd postanowił tak a nie inaczej.

 - Współpracując z dyspozycyjnym wobec PiS prokuratorem, sędzia delegowany Tomasz Turbak celowo i z premedytacją zastosował nieodpowiednie przepisy. Takie, które nie miały kompletnie żadnego zastosowania w sprawie, którą się zajmował. Zrobił to po to, by uchronić od odpowiedzialności karnej lidera partii rzadzącej, dzięki której został oddelegowany na wyższe stanowisko. Pokazujemy Państwu dowód, którym jest postanowienie Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Sąd utrzymał w w nim w mocy zarządzenie prokuratora o nieprzyjęciu zażaleń na odmowę wszczęcia dochodzenia, w sprawie słów Jarosława Kaczyńskiego podczas pikniku rodzinnego w Stalowej Woli. Jest to oczywiste łamanie prawa przez Sąd. Sąd (pomimo argumentów przytoczonych w zażaleniu) powołuje się na przepis, który nie ma zastosowania w niniejszej sprawie, tj. na art. 306 § 1 pkt 3 kpk podczas gdy powinien zastosować art. 306 § 1 pkt 2 kpk - co było podnoszone w środku zaskarżenia. Ośrodek bowiem jest instytucją społeczną, a nie osobą fizyczną aby stosować 306 § 1 pkt 3 k.p.k. Nie jest więc potrzebne naruszenie praw fundacji, by mogła wnieść zażalenie na decyzję prokuratora o odmowie - czytamy na stronie.

Poniżej zamieszczamy, załączone w poście ośrodka, dokumenty.

Jarosław Kaczyński chroniony przez sędziego?

Jarosław Kaczyński chroniony przez sędziego?

Jarosław Kaczyński chroniony przez sędziego?

Jarosław Kaczyński chroniony przez sędziego?

ZOBACZ TAKŻE:

1. TVN żegna redaktora naczelnego. Przewrót na samym szczycie

2. Nasze zestawienie: 5 rzeczy, w które można by zainwestować, zamiast Łuku Triumfalnego

3. Jan Paweł II patronem Europy? Pomysł polskiego Episkopatu zbiera zwolenników zza granicy

4. Klasa sama w sobie. Tak Beata Tyszkiewicz zareagowała na słowa szowinisty Żuławskiego o jej biuście

5. Jeszcze tylko trzy dni i na półki trafi hit. W sobotę Lidl przeżyje oblężenie

6. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę