Jarosław Kaczyński. Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 20 Grudnia 2019

"Nigdy nie widziałem go tak słabego". Najbliższa osoba Kaczyńskiego przeszła operację

Jarosław Kaczyński najbliższe sobie osoby ma dziś w sejmowych ławach. Jedną z nich, obok Joachima Brudzińskiego jest Adam Lipiński. Zastępca prezesa jest współtwórcą formacji, z której wyrosło Prawo i Sprawiedliwość - Porozumienia Centrum. Właśnie przeszedł poważną operację.

Kaczyński z Lipińskim znają się przeszło kilka dekad. Razem tworzyli pierwsze struktury Porozumienia Centrum. Nie bez powodu Lipiński został mianowany wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości. Mówi się, że Kaczyński ufa mu, jak nikomu innemu.

Ile zarabiają kasjerzy? Kwoty oburzają wszystkie stronyIle zarabiają kasjerzy? Kwoty oburzają wszystkie stronyCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński po operacji kolana, Lipiński - kręgosłupa

Problemy zdrowotne obu polityków zbiegły się w czasie. Kaczyński dopiero co wyszedł ze szpitala po wszczepieniu endoprotezy stawy kolanowego. Po operacji od razu, o kulach, wrócił do Sejmu.

Adam Lipiński z kolei przeszedł poważną operację kręgosłupa. Miał narzekać na ból i źle się czuć już od dłuższego czasu. Kulisy jego problemów ze zdrowiem, ujawnił informator "Super Expressu".

- Adam czuje się bardzo źle, nigdy nie widziałem go tak słabego. Na bóle kręgosłupa narzekał już od dawna, na początku myślał, że to zwykłe zapalenie korzonków. W ciągu ostatnich tygodni ból jednak nasilił się tak bardzo, że Adam musiał zrezygnować z wielu aktywności i bardzo się oszczędzać. Niestety ból był nie do zniesienia i zaczął jeździć na kontrole do lekarza. Okazało się, że sprawa jest tak poważna, że nie można czekać ani chwili dłużej i natychmiast trzeba go kłaść na stół - zdradził na łamach "Super Expressu".

Sam Lipiński nie chce wypowiadać się publicznie na temat swojego stanu zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Zbigniewa Wodeckiego kochały miliony. Choroba, która go zabiła diagnozowana jest u coraz młodszych osób

3. Lubisz mięso? Lista produktów, po które już nigdy więcej nie sięgniesz

4. Sophia Loren naprawdę się tak nie nazywała. Jedna z tajemnic najsłynniejszej aktorki

5. Kaczyński chciał to ukryć. Kamery uchwyciły bolesny grymas na jego twarzy

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak