Jarosław Kaczyński i tajemnice jego przeszłości. Czego nie wiemy o prezesie PiS?. (zd. il.) flickr.com/Piotr DrabikŹródło: (zd. il.) flickr.com/Piotr Drabik
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 29 Maja 2020

Jarosław Kaczyński chciał to ukryć? Zatrważające sekrety, o których nikt nie wiedział

Jarosław Kaczyński i tajemnice jego przeszłości. Czego nie wiemy o prezesie PiS? Bowiem są rzeczy, które mogą Was zaskoczyć. Szef partii obecnie rządzącej odgrywa ważną rolę w życiu polityczno-społecznym naszego kraju i jest bardzo aktywny. Udziela wielu wywiadów i jest postacią dobrze znaną każdemu Polakowi. Wydawać by się mogło, że wiemy o nim już wszystko. Istnieją jednak tematy, o których rozmawia niechętnie oraz są pewne sekrety z przeszłości, o których także wie tylko nieliczne grono osób.

Jarosław Kaczyński, współzałożyciel i od 2003 roku prezes partii Prawo i Sprawiedliwość, jest postacią każdemu dobrze znaną. Od lat budzi także wiele kontrowersji wśród opinii publicznej i ma ogromny wpływ na kształtowanie historii naszego kraju. Jedni go uwielbiają, inni wręcz przeciwnie. A co wiadomo o jego przeszłości? Niektóre tajemnice i sekrety mogą zaskoczyć.

Dzień przed zniesieniem obostrzeń opublikowano porażające badania. Łukasz Szumowski może mieć poważne kłopotyDzień przed zniesieniem obostrzeń opublikowano porażające badania. Łukasz Szumowski może mieć poważne kłopotyCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński i tajemnice jego przeszłości. Czego nie wiemy o prezesie PiS?

Mimo że Jarosław Kaczyński nie jest ani nigdy nie był prezydentem ani nawet premierem, a tylko posłem na Sejm oraz prezesem PiS, to zdaniem wielu obserwatorów politycznych, właśnie do niego należy ostatnie słowo. Ma ogromny wpływ na wszelkie podejmowane decyzje i losy tego kraju. Od lat uważa się go za jedną z najbardziej wpływowych postaci polskiej polityki. O jego prywatnym życiu wiadomo za to stosunkowo niewiele, poza tym, że jest bezdzietnym kawalerem, mieszka na warszawskim Żoliborzu i ma kota. Równie niewiele wiemy o jego przeszłości i zatrważających sekretach.

Mało kto wie, że Jarosław początkowo miał być Magdaleną. Bowiem jego matka, Jadwiga Kaczyńska, spodziewała się córeczki. Ku zaskoczeniu urodzili się dwaj synowie, bliźniacy - pierwszy urodził się właśnie Jarek, czyli niedoszła Madzia, a następnie Lech. Chłopcy przyszli na świat w domu.

"Myślałam, że będzie córka, tak jak sądził lekarz. Miała być Magdalena. A tu niespodzianka. (...) Pierwszy urodził się Jarek, za pół godziny, może czterdzieści minut Leszek, o czym zresztą też nie wiedziałam, nawet między jednym a drugim nie wiedziałam, że przyjdzie drugi na świat. (...) Bardzo się ucieszyłam. Strasznie ucieszyli się dziadkowie, szaleli po prostu. Mój tatuś chciał, abym urodziła chłopców, bo miał dwie córki" - wspominała przed lady Jadwiga Kaczyńska.

DZISIAJ GRZEJE: 1. “Boję się o życie Marka Niedźwieckiego”. Bardzo niepokojące słowa dziennikarza, o co chodzi?
2. Niedziele handlowe. Dzisiaj zrobimy zakupy, ale nie we wszystkich miejscach

Warto także dodać, że braci łączyła szczególna więź, o czym sami niejednokrotnie wspominali: "Zawsze było nas dwóch. Oddzielnie dopiero od czasów liceum, kiedy od pewnego momentu zaczęliśmy chodzić do dwóch równoległych klas. Czasem się tłukliśmy, ale byliśmy zawsze we dwóch. Ja sobie nie potrafię wyobrazić innego, oddzielnego życia. Dla nas nie istniał nigdy problem samotności, częsty wśród dzieci i wczesnej młodzieży. Nawet gdyby nie było kolegów, poradzilibyśmy sobie. Co nie znaczy, że nie mieliśmy kolegów. (...) Kaczorami albo Kaczkami zostaliśmy dopiero w szkole" ("O dwóch takich...").

Jarosław bardzo przeżył śmierć swojego brata, który w 2010 roku zginął w katastrofie smoleńskiej. Trzy lata później zmarła ich ukochana mama, z którą również prezesa PiS łączyła wyjątkowo silna relacja. Mawia się, że w jego życiu najważniejsze są tylko trzy kobiety: matka, polityka (której poświęcił całe swoje życie) oraz Polska. To właśnie matka także odgrywała główną rolę w wychowaniu braci, szczególnie Jarosława, gdyż miał on z nią zdecydowanie lepsze relacje, niż z ojcem, który wyróżniał bardziej Lecha. Jarosław Kaczyński był podobno całkowitym przeciwieństwem swojego ojca, Rajmunda Kaczyńskiego, który m.in. nigdy nie narzekał na brak powodzenia. Jednak nie jeśli chodzi o charakter i potrzebę dominacji, które zdecydowanie po nim odziedziczył.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polski ekspert wypowiedział się w temacie strachu przed siecią 5G: "Ludzie boją się tego co nieznane"
  2. Nie żyje kierowca autobusu, który uderzył w drzewo
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Nowe zagrożenie w Polsce. Eksperci nie mają wątpliwości

Źródło: fakt.pl / pikio.pl / WTV

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News