Jarosław Kaczyński ma zamiar użyć siły?. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 29 Maja 2020

“Kaczyński najchętniej użyłby siły”. Bardzo mocne słowa b. ministra, niepokojące

Jarosław Kaczyński, zdaniem byłego ministra, nie jest zainteresowany rozmową na temat przyszłości wyborów prezydenckich. Parlamentarzysta w niepokojących słowach ostrzegł opinię publiczną przed zamiarami prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem, polityk najchętniej użyłby siły.

Przyszłość wyborów prezydenckich wciąż stoi pod znakiem zapytania. Od początku pandemii kwestia terminu oraz sposobu ich organizacji skłóciła ze sobą niemal każdą partię polityczną w Polsce. Do rozłamów doszło zarówno na opozycji, jak i w obozie Zjednoczonej Prawicy. Wicemarszałek Senatu, Michał Kamiński postanowił przedstawić zamiary Jarosława Kaczyńskiego. To, co zadeklarował na antenie TVN 24, nie pozostawia złudzeń.

Dzień przed zniesieniem obostrzeń opublikowano porażające badania. Łukasz Szumowski może mieć poważne kłopotyDzień przed zniesieniem obostrzeń opublikowano porażające badania. Łukasz Szumowski może mieć poważne kłopotyCzytaj dalej

Jarosław Kaczyński ma zamiast użyć siły?

W rozmowie z redakcją TVN 24 były minister, Michał Kamiński odniósł się do działań Jarosława Kaczyńskiego. Ostatnia wypowiedź posła Prawa i Sprawiedliwości wzbudziła wiele spekulacji.

- Będziemy wykorzystywali wszystkie środki, jakie przynależą państwu, po to, żeby prawo zostało wykonane - przedstawiał wyborcom Zjednoczonej Prawicy. Według senatora polityk wyraził w ten sposób chęć do użycia siły celem zrealizowania wyborów prezydenckich w czerwcu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne dane chwilę przed zniesieniem obostrzeń. Kolejne zgony
2. Policjanci zapukali do drzwi, usłyszeli skrzypienie z wersalki. 38-latek trafił do więzienia

- Kaczyński zapewne ma, to na myśli, co zawsze ma na myśli, że najchętniej użyłby siły wobec swoich przeciwników politycznych - wyjaśnia w TVN 24, Kamiński. Dodaje, że prezes PiS-u nie posiada argumentów merytorycznych, które przekonałyby Senat do poparcia jego pomysłów. Wskazuje, że sytuacja ta wymusza na polityku walkę z opozycją za pomocą rozwiązań siłowych. Przypomnijmy, że wyższa izba parlamentu próbuje doprowadzić do sytuacji, w której wybory prezydenckie rozpisane byłyby dopiero po 6 sierpnia. Tego dnia swój urząd musiałby złożyć Andrzej Duda.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Erna nie mogła się podnieść. Akcja strażaków w warszawskim zoo
  2. Wciąż możesz je mieć między gratami. Jednego jesteś w stanie sprzedać nawet za ponad 1 tys. zł
  3. Okrzyknięto go „ulicznym weterynarzem”. Uratował ponad 400 zwierząt, nie chciał pieniędzy
  4. ZUS poniżył chorego na raka. "Kazała mu czytać kartkę na drzwiach"
  5. Radio Maryja promuje oburzające tezy na temat księży wykorzystujących dzieci. "Trzeba powiedzieć dość"
  6. Koronawirus w dwóch krajach graniczących z Polską. Najnowszy przypadek potwierdzony

Źródło: [TVN 24]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News