Pojawiły się nowe szczegóły dotyczące wywiezienia z Warszawy Jarosława Kaczyńskiego. (zdj. il.) Wikimedia.com/Kancelaria Sejmu Aleksander Zieliński CC BY 2.0Źródło: (zdj. il.) Wikimedia.com/Kancelaria Sejmu Aleksander Zieliński CC BY 2.0
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 27 Listopada 2020

Jarosław Kaczyński ewakuowany z Warszawy w kamizelce kuloodpornej? Jeden szczegół sprawy szczególnie zadziwia, rzeczniczka zaprzecza

Prezes PiS Jarosław Kaczyński z racji rzekomego niebezpieczeństwa zamachem miał zostać przez swoich ochroniarzy wywieziony na Podlasie. W sprawie przetransportowania polityka oraz jego miejsca pobytu pojawiły się nowe informacje. Dziennikarze dotarli do szczegółów, które dla sporej części osób mogą okazać się zaskakujące. Co ciekawe, przedstawiciele PiS starają się je dementować.

Informacje o tym, że Jarosław Kaczyński został wywieziony w kamizelce kuloodpornej, zelektryzowały Polskę. Prezes PiS miał od dawna dostawać groźby, a ochraniająca wicepremiera zajmującego się sprawami bezpieczeństwa firma stwierdziła ponoć, iż stały się one na tyle realne, że konieczna jest ewakuacja polityka.

Bohater programu TVN w okropnych słowach drwił z gwałtu. Natychmiastowa reakcja, teraz stracił pracęBohater programu TVN w okropnych słowach drwił z gwałtu. Natychmiastowa reakcja, teraz stracił pracęCzytaj dalej

Przypuszczalnie ustalono, gdzie trafił Jarosław Kaczyński, jednak media przekazują zaskakujące informacje na temat firmy czuwającej nad bezpieczeństwem prezesa PiS. Grom Group to prawdziwi specjaliści powiązani z wojskiem, czy policją, jednak opinie na ich temat są różne.

Grom Group, czyli kto ochrania Jarosława Kaczyńskiego

Kontrowersje wokół roli Jarosława Kaczyńskiego oraz jego działań w ostatnich tygodniach są ogromne. Co prawda prezes PiS miał czas, aby negatywnie wypowiedzieć się o Strajku Kobiet, jednak podobnego wystąpienia potępiającego m.in. podpalenie mieszkania i regularne potyczki w policją w czasie Marszu Niepodległości próżno szukać.

NaTemat przekazuje, iż Jarosław Kaczyński miał być podobno wściekły z powodu demonstracji odbywających się jako protest w związku wydanym przez Trybunał Konstytucyjny z Julią Przyłębską na czele, wyroku w sprawie ograniczenia prawa aborcyjnego. Nie jest wyjaśnione jednak, czy prezes PiS jest oburzony, iż ktoś może nie zgadzać się z jego wizją świata, czy zakłócaniem jego spokoju na warszawskim Żoliborzu.

Wirtualna Polska podaje, iż sam wicepremier nie zdecydował się na korzystanie z usług Służby Ochrony Państwa. O jego bezpieczeństwo dba prywatna firma ochroniarska GromGroup. Na stronie internetowej firmy przeczytać można, iż "GromGroup została założona przez byłych żołnierzy, operatorów Jednostki Specjalnej GROM. [...] Zatrudnia Specjalistów wywodzących się z formacji GROM, Wojska, Policji oraz Służb Specjalnych. Wielu z nich, to autorzy obowiązujących rozwiązań prawnych w dziedzinie bezpieczeństwa i porządku publicznego".

Twórca Twórca "Don Stanislao" zabrał głos ws. pracy nad filmem. "Zaskoczył mnie wieczorny telefon od księdza kardynała"Czytaj dalej

Koszty korzystania z tak wyszkolonych specjalistów nie jest niskie, lecz na szczęście Jarosław Kaczyński nie musi martwić się tym aspektem wydatków w swoim budżecie domowym. To Prawo i Sprawiedliwość dba, aby rachunki GromGroup były regulowane. Tygodnik "Polityka" podaje, iż w zeszłym roku, 2019, były to koszty rzędu 2 mln 148 tys. zł. Pytanie, czy z racji zwiększonej ilości obowiązków koszty wzrosną. Tego nie podano do wiadomości.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
2. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
3. NBP wydał ważny komunikat. Chodzi o pieniądze Polaków, instytucja chce wszystkim pomóc
4. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

Nowe szczegóły w sprawie wywiezienia Jarosława Kaczyńskiego poza teren Warszawy

Okazuje się, że prezes PiS Jarosław Kaczyński miał zostać wywieziony do województwa podlaskiego, jednak miejsce, gdzie trafił, nie jest przypadkowe. GromGroup postanowiło bowiem ponoć umieścić wicepremiera w swojej specjalnej jednostce, Czerwony Bór.

NaTemat podaje, że członek Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejeza alarmuje, iż ośrodek Czerwony Bór został zakupiony przez GromGroup stosunkowo niedawno, a sprzedającym było tamtejsze nadleśnictwo

Dziennikarze Wirtualnej Polski dotarli do informatora, który przekazał, iż "odkąd PiS doszedł do władzy, firma zdobywa coraz więcej biznesowych klientów z państwowych spółek". Szczegół ten może sprawić, że działalności firmy ochraniającej Jarosława Kaczyńskiego przyjrzy się więcej osób. Na stronie GromGroup ochraniającej polityka możemy dowiedzieć się więcej na temat miejsca, gdzie obecnie znajduje się wicepremier.

Gdzie był Jarosław Kaczyński?

Z informacji publicznie dostępnych na stronie firmy mającej na celu strzec bezpieczeństwa prezesa PiS możemy dowiedzieć się dużo więcej na temat Czerwonego Boru, gdzie rzekomo przebywał Jarosław Kaczyński. Firma obawiająca się o bezpieczeństwo polityka nie widzi sprzeczności w umieszczeniu w sieci dokładnych współrzędnych geograficznych obiektu.

"Ośrodkiem Szkolenia Poligonowego GROM zorganizowanym na 8,5 ha powierzchni leśnej, położonej w malowniczej części województwa podlaskiego, w miejscowości Czerwony Bór 76", czytamy na stronie GromGroup. W przypadku, gdy Jarosław Kaczyński stwierdzi, iż czas w odosobnieniu mu się dłuży, może skorzystać z bogatego zaplecza szkoleniowego dostępnego na terenie ośrodka.

Z informacji dostępnych w sieci dowiadujemy się, iż na terenie ośrodka w Czerwonym Borze Jarosław Kaczyński znajdował się w okolicy, gdzie zlokalizowane są: strzelnica do prowadzenia zajęć z broni palnej oraz druga przeznaczoną do doskonalenia strzałów z broni pneumatycznej, tor przeszkód, tor do jazdy pojazdami terenowymi oraz quadami, namiot lub hala sportowa do organizacji m.in. zajęć z walki wręcz. Dodatkowo na terenie podlaskiego ternu firmy GromGroup trenujący mogą skorzystać z wieży wspinaczkowej oraz tzw. Killing House, czyli budynku, gdzie ćwiczy się walkę w pomieszczeniach.

[Aktualizacja]

Przedstawiciele firmy ochroniarskiej zaprzeczyli, aby miało dość do ewakuacji Kaczyńskiego z Warszawy. Podobne informacje przekazała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości. "Kłamstwo GW i Czuchnowskiego. Prezes PiS J. Kaczyński podczas demonstracji 30 października był w domu. Doniesienia o wyjeździe poza Warszawę i kamizelce kuloodpornej są wierutną bzdurą. Przestańcie kłamać! #StopFakeNews", napisała na Twitterze Anita Czerwińska. Gazeta Wyborcza nie wycofała się jednak z przedstawionych informacji.

Źródło: NaTemat / Wirtualna Polska / Polityka / gromgroup.pl

Niewiarygodne sceny w Gościu Wiadomości. Dziennikarz wypalił o zbrodniczych Niewiarygodne sceny w Gościu Wiadomości. Dziennikarz wypalił o zbrodniczych "bojówkach" i wolności słowa dzięki TVPCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Prof. Flisiak o dalszym przebiegu pandemii. Zaskakujące słowa eksperta
  2. Sałatka jarzynowa ze składnikiem - niespodzianką, jest nie tylko przepyszna, ale i zdrowa. Koniecznie przygotuj ją na Święta, rodzina oniemieje
  3. Karol Okrasa zdradził nieziemską recepturę na hitowe ziemniaki i soczyste kotlety mielone
  4. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  5. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  6. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  7. Zima uderzyła w niedzielę. Zdjęcia z polskich miast zalewają internet, fani zimowych wyjazdów mogą zacierać ręce
  8. Z czarnych dziur dałoby się wyczytać przyszłość? Zaskakujące teorie naukowców, aż ciężko uwierzyć